Altınok’tan çetelere gözdağı! – Malatya Haber Ajansı

30 Haziran 2014

Fatih’te bin 500 polisin katıldığı bir asayiş operasyonu yapıldı. 30 kişinin gözaltına alındığı operasyon sonrası açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürü Altınok, “Sokak çetelerinin acımasız bir şekilde üzerine gideceğiz” dedi.

Operasyonla ilgili bilgi veren İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, “İstanbul’da huzuru, sükunu, vatandaşımızın rahatını bozmaya yönelik ne yapılanma varsa hepsinin üzerine kararlı ve güçlü bir şekilde gitmeye devam edeceğiz” dedi.

Fatih’te yaşayan vatandaşların kendilerine çok yardımcı olduğunu aktaran Altınok, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu uygulamalar bundan sonra da devam edecek. İstanbul’da huzuru, sükunu, vatandaşımızın rahatını bozmaya yönelik ne yapılanma varsa hepsinin üzerine kararlı ve güçlü bir şekilde gitmeye devam edeceğiz. Özellikle uyuşturucu noktasında vatandaşımızın çok büyük sızlanmasına sebebiyet veren ‘torbacı’ dediğimiz sokak çetelerine karşı çok yoğun bir mücadele veriyoruz.

Bundan sonra çok daha acımasız bir şekilde üzerine gideceğiz. Hiç kimse İstanbul’da kendisini hukukun, kanunun ve kanunun bize verdiği yetkinin üzerinde göremeyecek. Tüm vatandaşlarımızın müsterih olmasını istiyoruz. Ramazana da İstanbul’da insanlarımızın huzur ve sükun içerisinde girebilmesi noktasında elimizden geleni yapıyoruz.”