Erdoğan’dan forslu reklam filmi – Malatya Haber Ajansı

06 Ağustos 2014

Birinci turu 10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayların reklam filimleri dönmeye başladı. AK Parti Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni reklam filmi ‘Milletin adamı’ sloganıyla yayınlanıyor.

AK Parti Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi TV reklam kampanyasının birinci aşaması “Milletin Adamı” filmleriyle başladı.

4 farklı versiyonu yapılan Cumhurbaşkanlığı seçim filminde “Dünya Lideri Erdoğan, Türkiye Sevdalısı Erdoğan, Vicdanlı ve Şefkatli Erdoğan, Özgürlükçü ve Demokrat Erdoğan” temaları işlendi.

CUMHURBAŞKANLIĞI FORSUYLA REKLAM

Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok ilgi çekecek reklam filmi Cumhurbaşkanlığı forsu konseptiyle hazırlanan olacak. Filmin ana teması milletin ilk defa Cumhurbaşkanını seçmesi üzerinden kurgulandı.

Erdoğan’ın reklam filminde Cumhurbaşkanlığı forsu, halkın temsiliyle özdeşleştirildi. akp-cumhurbaşkani-seçimi-reklam-filmi.jpg

Forsta bulunan yıldızlar ve güneş Türkiye’nin her bölgesindeki insanlar tarafından taşınarak fors yeniden oluşturuldu ve Cumhurbaşkanlığı makamının sahibinin artık millet olduğu gösterildi.cumhurbaşkanliği-seçimi-recep-tayyip-erdoğan-reklam-filmi.jpg
ERDOĞAN’DAN FORSLU FİNAL

Film son sahnesinde Erdoğan, milletle bir araya gelerek forstaki güneşi teslim aldı, güneşi forstaki yerine kendi elleriyle yerleştirdi.

cumhurbaşkani-forsu-ve-recep-tayyip-erdoğan-reklam-filmi.jpg

Erdoğan ayrıca, filmde Sezai Karakoç’un “Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine” şiirinin bir bölümünü seslendirdi.

BÜTÜN KANALLARDA AYNI ANDA

Film “Road Block” olarak yayına girdi. Reklam verilen tüm kanallarda 3 dakikalık versiyon 4 Ağustos 21.00’da yayına verildi.

DİĞER REKLAMLARDA NELER VAR?

Dünya Lideri Erdoğan filmi, liderin dünyada yaptığı seyahatler, devlet başkanlarıyla görüşmeleri, uluslararası toplantılarda yaptığı konuşmaları ve bayrağımızı tüm dünyada gururla dalgalandırmasını anlattı.

Türkiye Sevdalısı Erdoğan filmi, liderin Türkiye’yi karış karış gezmesi, yaptığı icraatlar ve ülkesine duyduğu sevgiyi anlattı.

Vicdanlı ve Şefkatli Erdoğan filmi, liderin milletiyle kurduğu gönül bağını, hem Türkiye’de hem de dünyada mazlumlarla kurduğu samimi ilişkiyi anlattı.

Özgürlükçü ve Demokrat Erdoğan filmi, liderin yasaklarla mücadelesini, halkın önüne konan engelleri kaldırmasını ve demokrasi alanındaki reformlarını anlattı.

İKİNCİ FİLM KAMPANYASINDA NELER VAR?

TV kampanyasının ikinci aşamasında “Şimdi Cumhurbaşkanı Seçiyorum. Türkiye’nin Gücüne Güç Katıyorum” filmleri yer aldı. 18 farklı versiyonu yapılan filmlerde, liderin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başbakan iken yaptığı icraatlara gerçek tanıklar üzerinden referans yapıldı.

Filmlerin ana teması olarak Erdoğan’ın seçilerek geldiği her makamı dönüştürmesi, milletin ve Türkiye’nin hayallerini gerçekleştirmesi anlatıldı. Bu referanslardan yola çıkılarak Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde bu makamda da büyük hizmetler yapacağı mesajı seçmene iletildi.