Malul Gazi Binbaşı Vasiyetini Açıkladı – Malatya Haber Ajansı

22 Eylül 2014

Gaziler Günü nedeniyle dün Türkiye’nin bütün illerinde törenler düzenlendi. Genelkurmay Başkanlığı’nca da bu yıl ilk defa gaziler için Genelkurmay Karargahında tören düzenlendi.

Atatürk Kültür Sitesinde, Mustafa Kemal Atatürk’e “gazi” unvanının verilmesi ve 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen törene yurdun çeşitli yerlerinden gelen 22 gazi ve aileleri katıldı.

Siirt’te 2007’de terör örgütünce tuzaklanan mayının patlaması sonucu görme yetisini ve ellerini kaybeden malul gazi Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu da  burada bir konuşma yaptı.

Aluçlu, “Bizler bu toprakların çocuklarıyız, bu toprak üzerindeki her fert gibi bu vatan için canımızı vermeye and içmişiz” dedi. Aluçlu şunları kaydetti: “Ne yazık ki bu toprak için canımızı verme şerefine eremedik. Fakat bu toprak için canını verme şerefine eren şehitlerimiz ile yan yana savaşma onurunu yaşadık. Bir elimize şehadet kapısının tokmağı dokunurken diğer elimizle geçip giden zamanın kapısının kolunu tutmaktayız. Belki de bu şehadet kapısının tokmağına dokunduğumuz için, ölümün nefesini soluduğumuz için, düşmanın hain suratını defalarca gördüğümüz için bu mücadeleyi, bu kana kan, göze göz, dişe diş mücadeleyi duymayanları, duyamayanlara, hissetmeyenlere, hissedemeyenlere duyurmak, anlatmak bize düşer. Biz Diyadin’de kurşun yiyen kardeşimizi de Saray’da şehit olan teğmenimizi de Abalı’da havalanan karakolumuzu da iliklerimize kadar hissettik. Günlerce açılmayan yollara, yakılan okullara ses çıkarmayan yöneticileri de gördük, duyduk ve ıstırabını çektik. Fakat biliyoruz ki görmeden ümit ettiğimiz bu vatan için ölürsek yazılsın kabrimize vatan mahsun, biz mahsun.”

Kaynak : haber vaktim