Böcekçileri Böcek Yakalattı – Malatya Haber Ajansı

08 Ocak 2015

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Subayevleri’ndeki konutu ve resmi konutuna böcek yerleştirilmesiyle ilgili hazırladığı iddianamenin Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabulünün ardından böceklerle ilgili bilinmeyenler bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Böcekçilerin ortaya çıkmasını sağlayan detayın böceklerin içine gömülü yazı olduğu anlaşıldı. Buna göre, Erdoğan’ın evine böcekleri koyan şüpheliler, yakalanmamak için böceklerin üzerinde yer alan firma ismini ve seri numarasını sildi.

Ancak böcekleri üreten firma, adını ve aynı seri numarasını böceklerin sadece üzerine değil iç bölümüne de yazdı. Böcekçiler, böceğin iç kısmındaki yazıyı göremedi.

Ancak MİT ve Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri böceği açınca içinde yazılı firma adından ve seri numaralarından böcekleri kimlerin aldığı bilgisine ulaştı.

İddianamede paralel yapı polislerinden Ali Özdoğan, Serhat Demir, Sedat Zavar, Ahmet Türer, İlker Usta ve Enes Çiğci hakkında, 21’er yıldan 36 yıl 6’şar aya kadar mahkûmiyetinin talep ediliyor.

Kaynak : Sabah