Ali Ağaoğlu’ndan Zekeriya Öz Yorumu: Hak Yerini Buldu – Malatya Haber Ajansı

08 Ocak 2015

İşadamı Ali Ağaoğlu, tarihe “yargı darbesi” olarak geçen 17 Aralık soruşturmasının koordinatör savcısı Zekeriya Öz’ün dün itibariyle görevden uzaklaştırılmasını, “Hak yerini buldu.

Çok sayıda günahsız insana sıkıntılar yaşattı” diye yorumladı. HSYK kararını SABAH’a değerlendiren Ağaoğlu şöyle konuştu: “HSYK, Öz’ün hesap vermesi için geç bile kaldı.

Bizim yaşadıklarımızı Öz’ün de yaşamasını istiyorum. Büyük sıkıntılar yaşattılar. Hak yerini buldu. Zekeriya Öz, çok sayıda günahsız insana sıkıntılar yaşattı. Şimdi hesap zamanı. Keser döner sap döner. Gün gelir hesap döner.”
 
‘YABANCI YATIRIMCI KAÇTI’
 
Ali Ağaoğlu, sokakta polisi, memuru gördüğü zaman esas duruşa geçecek kadar devlet memuruna saygılı olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Devletimin polisine, memuruna saygıda hiçbir zaman kusur etmedim.

Devletime her zaman hesabımı veriyorum. Ekonomiye milyonlarca katma değer kazandıran bir işadamıyım. Binlerce insana istihdam yaratıyorum. Hesap veremeyecek hiçbir işin içinde olmadım.

Benim gibi bir adamı sabaha karşı evimi onlarca polisle basarak gözaltına alıyorsun. Tamamen bir algı operasyonu yapıyorsun.

Bu yaptıkları yüzünden birçok yabancı yatırımcı Türkiye’ye karşı önyargılı baktı.

Hatta 16 Aralık 2013 tarihinde yabancı heyetle yatırım anlaşması yapmak için yemek yedik. 17 Aralık sabahı ofisime gelip, 200 milyon dolara yakın bir sözleşmeye imza atacaktık. Adamlar, sabah ilk uçakla kaçtılar.”
 
AVUKAT: TEHDİT ETTİLER
 
Ağaoğlu’nun avukatı Ali Demirhan ise “Ağaoğlu’nu gözaltına alınmadan 14 ay önce dinlemeye başlamış. Sonra gelip ‘Beni Dubai’ye tatile gönder’ diyor ve kumpas kuruyor” diye konuştu.

Avukat Demirhan şöyle devam etti: “Bunları açıklamak bana düşmez ama çok sayıda işadamını tehdit edip bir takım olanaklara sahip oldular. Şantaj ve tehditlerle konuşmalarını engellediler. Belge bilgi toplayıp sindirdiler.

Dubai faturası ortaya çıkınca önce ağabeyimin işyerine gidip fatura istemişler. Mafyavari hareketler savurmuşlar. Ağabeyim de ‘Gidin Ağaoğlu’ndan alın’ demiş.

Daha sonra Ali Ağaoğlu’nun ofisine geldiler. Bize, ‘Fatura verirseniz sorun ortadan kalkar. Yoksa hakkınızda suç üretiriz’ diyerek tehdit ettiler.

Zekeriya Öz adına bütün bunları da bir şüphelinin avukatı bizlere söylüyor. Bundan daha büyük suç olabilir mi?”
 
‘ADALET ER GEÇ YERİNİ BULUR’
 
Erhan Öztürk’e konuşan Ali Ağaoğlu, Öz’ün Dubai tatilini değerlendirirken, “Bize gelip tatile gitmek istediğini söyledi. Daha önce de gitmişti ama o tatili kim karşılamış bilmiyorum” diye konuştu.

Ağaoğlu, “Adalet er geç yerini bulur, büyüklerin söylediği gibi sen doğru dur eğri belasını bulur” dedi.

Kaynak : Star