Arınç: CHP’yi Neden Kapatsınlar, CHP Zaten Kapalı – Malatya Haber Ajansı

03 Ağustos 2021

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bursa Merinos AKKM’de AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “mahalle başkanları” toplantısına katıldı.

Siyasi partilerin gündemini oluşturan partilerin kapatılması olayını değerlendiren Arınç, “Türkiye’de 1968 yılından bu yana o kadar siyasi parti kapandı ki, 49 tane parti hakkında kapatma davası açılmış, 26 tanesi kapatılmış.

Sadece savcının dava açmasına bağlı mahkemeler böyle bir karar vermek için bekliyorlar. Partilerimiz kapatıldı ama biz sabrettik çalıştık, Allah bizlere bugünleri gösterdi.

Ama 346 milletvekiliyle AK Parti’nin iktidardayken kapatılmak istenmesi tarihe kara bir lekedir.

Hamdolsun ki, Allah sadece 1 üyenin farkıyla bizi kapattırmadı. Bu isteklerine rağmen biz yolumuza devam ettik. Biz kendimiz için istemiyoruz” dedi.

“CHP ZATEN KAPALI, YANİ KAPALI BİR PARTİ”

Muhalefet partilerinin kapatılacağına yönelik atılan tweet ile ilgili Arınç, “Geçenlerde bir yalan, iftira çıktı. İşi yalan dolan olan birisi ‘CHP ve MHP’yi kapatacaklar’ diye bir tweet attı.

Allah için MHP’de sayın Bahçeli buna inanmadı, ciddiye bile almadı. Ama Anamuhalefet Partisi lideri öyle değil. Korktu, gözleri faltaşı gibi açıldı, ‘Biliyordum zaten bizi kapatacaklarını’ dedi.

Kimsenin aklına bile getirmediği CHP’nin kapatılacağı konusunu sanki bir mağduriyet ve kahramanlık edasıyla Kılıçdaroğlu sahiplendi. Halbuki millet şunu söylüyor, ‘Yahu CHP’yi niye kapatsınlar kardeşim.

CHP zaten kapalı, yani kapalı bir parti’. Hiç hayatiyet belirtisi yok. 11 tane vilayette seçimler için aday bile bulamadılar. Bir CHP’ye bak, bir de AK Parti Bursa teşkilatına bak. 236 tane milletvekili aday adayı var.

Seni kapatmakla kimse sana iyilik yapmayı aklından geçirmiyor. Çünkü sen kapatılacak bir parti değilsin” diye konuştu.

CHP’nin İşbankası ile ilgili iddialara da değinen Arınç, “Sen hep ‘Beni Atatürk kurdu, devleti kuran partiyim’ diyorsun.

Peki sen niye bunu ciddi bulup da birisi kitap yazacakmış da, İşbankası’ndan CHP’ye gelen para hakkında iddia edecekmiş.

Bunlar kişisel taleplerdir, anayasa mahkemesiyle ne ilgisi var. Herkes buna güldü, geçti. Ama AK Parti madem öyle, işte böyle dedi.

Anayasa maddesini değiştirelim. Bundan sonra partileri kimse kapatmasın. Sende rahatla ey CHP. Bu korkuyla gidişin hoş değil.

Bak seçim için aday bile bulamaz hale geldin. Yarın seni baraj korkusu saracak. Gel ben seni kurtarayım. Gel artık partiler kapatılmasın.

Akşam yatarken rahat yat, sabah kalkarken rahat kalk. Git mesaine başla. Akşama kadar makamında 4 tane çay iç.

Akşam dön, ben de genel başkanlık yapıyorum de, yoluna devam et” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Sabah