5 Akademisyen İmzasını Geri Çekti

21 Ocak 2016

5 Akademisyen İmzasını Geri Çekti

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen, “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi”nin bildirisine verdiği desteği, barışa hizmet etmediği için dün geri çekti.

Akyeşilmen, yaptığı açıklamada, barış faaliyetlerine destek veren ve bu yönde akademik çalışmalarda bulunan bir bilim insanı olarak “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi” platformuna ilk etapta destek verdiğini söyledi.

“SONRADAN FARK ETTİM…”

Bildiri metnini dikkatle incelemediğine dikkati çeken Akyeşilmen, “Bildirinin tek taraflı, barışa hizmet etmeyen bir anlayış içerisinde olduğunu sonradan fark ettim. Yayımlanan bildiri dilinin de tek taraflı, dışlayıcı ve ötekileştirici olduğu anlaşılmıştır. Böyle bir ifadenin barışa hizmet etmeyeceği ortadadır. Barışı tersine götürecek, kutuplaşmaya neden olan bu platformun ifadelerine katılmıyorum. Listede isminin çıkarılması için platforma gönderdiğim e-mail gece saat 23.57 itibarıyla sonuçlandı. Desteğimi resmen geri çekmiş bulunuyorum” diye konuştu.

4 İSİM DAHA İMZASINI GERİ ÇEKTİ

Öte yandan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kerem Özel, Trakya Üniversitesi (TÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Firdevs Selvili Arslan, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kemal İnal ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Kaya imzalarını geri çektiğini duyurdu.

 

Haber7

Anahtar Kelimeler:
, , , ,