AA’dan Terör ‘Sözcü’süne Cevap

02 Ekim 2015

AA'dan Terör 'Sözcü'süne Cevap

Sözcü gazetesinin web sitesinde bugün yayınlanan ve bazı haber sitelerinde de kullanılan “Anadolu Ajansı’nda IŞİD sorusu” başlıklı haberde geçen iddialar tamamen gerçek dışıdır. Haberin içeriğindeki “IŞİD’i eleştiren adaylar sınavı kazanma şansını kaybettikleri gibi üzerine de azar işittiler” ifadesi, AA’nın kamuoyundaki imajını zedeleme amacı taşıyan kötü niyetli ve kasıtlı bir çarpıtmadan ibarettir.

 

Kin ve nefret dili tüm kamuoyunca bilinen ve kurulduğu günden bu yana gazetecilik saikiyle hareket etmek yerine, ideolojik saplantı içinde sürekli sağa sola çamur atan bu zihniyetin özgür basın söylemini kullanması da ayrıca çok ironiktir.

 

86 ülkede temsilcisi bulunan ve 9 dilde yayın yapan Anadolu Ajansı, Türkiye’nin en büyük haber ajansı olmasının yanı sıra dünyadaki sayılı haber ajanslarından biridir. AA’nın yaptığı olumlu çalışmaların kamuoyuna çarpıtılarak yansıtılması hiçbir şekilde kabul edilemez. Sürekli gelişen ve dünya ajanslarıyla yarışan AA’nın, Sözcü gazetesi gibi işi sadece yalan haber ve iftira üretmek olan sözde gazetelerden habercilik adına öğreneceği hiçbir şey bulunmamaktadır.

 

Ayrıca AA, nerede olursa olsun, kim tarafından ve hangi saikle yapılırsa yapılsın, istisnasız terörün ve tüm terör örgütlerinin karşısındadır. “Fetullahçı Terör Örgütü” ve PKK terör örgütünün sözcülüğünü üstlenen Sözcü gazetesinin aksine Anadolu Ajansı, köklü tarihinden ve güçlü geleneklerinden edindiği tecrübeyle, tüm terör örgütlerine karşı ilkesel ve dik bir duruş sergilemektedir.

 

Unutulmamalıdır ki, 95 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan, işgal kuvvetleri ve mütareke basınına karşı destansı bir mücadele veren ajansımız, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiye düşmanlarına karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

 

AA’nın, Sözcü gazetesinin yalan ve iftiralarla dolu bu yayını hakkında, hukuki haklarını etkin bir şekilde kullanacağını da kamuoyuna önemle duyuruyoruz.

Star Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
, , , , , ,