Adli Yıl, Milletin Evinde Açıldı

02 Eylül 2016

2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

AÇILIŞ KONUŞMASINI YARGITAY BAŞKANI YAPTI

Törenin açılış konuşmasını yapan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, önemli mesajlar verdi.

Ülkemiz 3 dereceli bir yargı sistemine kavuşmuştur” diyen Cirit, “Türkiye yargısı üzerindeki ağır iş yükünün hafifletilmesi için çok önemli toplantılar yaptık ve bunu sizlerle paylaştık. Yargıtayımızın tüm kararlarını yargı erişimine açtık. Her şeye rağmen daha iyi işleyen bir yargı sistemine doğru ilerlemekteyiz” diye konuştu.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2016-2017 Adli Yıl Açılış Töreni’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu.

“Sözlerimin hemen başında bir hususa açıklık getirmek istiyorum” diyen Erdoğan, “İçeride bulunduğumuz mekan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bir parçasıdır. Ancak burası herkese açık bir alandır. Cumhurbaşkanlığının çalışma alanları yukarıdaki 3 bloktadır. Burası da diğer her yer gibi devletin ve milletin malıdır. Biz çalışmalarımızı burada yürütmekle mükellefiz. Bizden sonrakiler de burada çalışmalarını sürdürecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2016-2017 adli yıl açılış törenine katıldı.

KILIÇDAROĞLU VE FEYZİOĞLU KATILMIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu törene, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapıldığı gerekçesiyle katılmayacak.