Ahmet Hakan’la Rasim Ozan fena atıştı

04 Ağustos 2016

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun dün köşesinde “Adamın 2013’te Yazdığı Yazıya Bak” arabaşlığıyla Sabah Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’ya yüklenmişti. Ahmet Hakan yazının  sonuna eklediği notta, “Yukarıdaki satırlar, R. O. Kütahyalı’nın 27 Kasım 2013 tarihinde yazdığı “Hocaefendi’ye Açık Mektup” başlıklı “aman hocam, yaman hocam” yalamasından alıntılanmıştır.” demişti.  Kütahyalı ise bu yazıya bugün zehir zemberek bir yanıt verdi.  Kütahyalı, “Sen genelde patron köpekliği yapan bir tipsindir ama bu sefer patronunun havlamanı emrettiğini sanmıyorum.” diye yazdı. 

Ahmet Hakan Coşkun, dünkü “Olup biteni Hollywood senaryosuna benzeten ey Fetullah!” başlıklı yazısında  “ADAMIN 2013’TE YAZDIĞI YAZIYA BAK” ara başlığını atıp şu satırları yazmıştı:
 – HİZMET erlerinin devlet kademelerinde görev alması anaların ak sütü gibi haklarıdır.
  
– “Cemaat devlete sızıyor, Cemaat devleti ele geçiriyor” diyen Ergenekonculara karşı cansiperane ve en etkili savaşanlardan biri ben oldum (Fetullah) Hocam. Bunu siz de çok iyi biliyorsunuz.

– Yangın yerine dönmüş bu ortamda bile yine söylüyorum: Hizmet mensupları devlete sızmaz, devlete girer ve istediği her pozisyonda çalışır.” demiş ve şu notu eklemişti: 
 
(Yukarıdaki satırlar, R. O. Kütahyalı’nın 27 Kasım 2013 tarihinde yazdığı “Hocaefendi’ye Açık Mektup” başlıklı “aman hocam, yaman hocam” yalamasından alıntılanmıştır.)

‘SEN PATRON KÖPEKLİĞİ YAPAN BİR TİPSİN’

Ahmet Hakan’ın bu satırlarına Rasim Ozan cephesinden yanıt gecikmedi. “Yahu birader bu senin bana karşı kompleksin ve dindirilemez manyakça obsesyonun daha ne kadar sürecek? Ulan ülke yok olmanın eşiğinden dönmüş FETÖ’ye karşı tüm toplumun ve medyanın bir olma vakti diye tüm Türkiye müttefik olmuş sen hâlâ benimle bitmeyen şahsi nefs savaşının derdindesin…” deyip verdi veriştirdi:

“15 Temmuz sonrası böyle bir dönemde bile hâlâ şahsi ve nefsani kavga vermek nasıl bir manyaklıktır? Ben seni en son seneler önce muhatap almışım. Sonra zaten patronunla baş başa konuştuk tüm meseleleri ve köşeden muhatap aldığımda da sadece patronunu muhatap aldım…

Benim seninle meselem yok kardeşim ama senin bana karşı psikopatça takıntın her gün artıyor. Son 4 senede açık ve gizli faaliyetlerle FETÖ’nün anasını en çok ağlatmış adamlardan biri olduğumu biliyorsun. Hâkim Albay Zeki Üçok dahi bu gerçeği üstelik ODATV’de yazdı. O çarpıttığın diplomatik harp yazısının bütününe bakarsan benim esasen Gülen’i tehdit ettiğimi biliyorsun. O dönem bir diplomatik soğuk savaş dönemiydi. Patronun da iyi biliyor o dönem Gülen’le ölümüne mücadelemi. Gerekirse bazı detayları da ilk kez açıklarım. FETÖ ile işbirliği konusunda eski defterler karıştırılırsa ve kavga çıkarsa siz çok zararlı çıkarsınız. 15 Temmuz sonrası ben kavgadan yana değilim ama kavga isterseniz siz bilirsiniz…

Sen genelde patron köpekliği yapan bir tipsindir ama bu sefer patronunun havlamanı emrettiğini sanmıyorum. Aydın Doğan böyle bir dönemde kavga istemeyecek çok zeki bir adamdır. Yine de soruşturacağım. Bu sefer kendi manyak takıntın bu yazıyı yazdırmış sana belli. Peki ne olacak bu hasta takıntının sonu? Kendi ruh sağlığını daha da bozmak dışında ne işe yarıyor bu takıntı? Bak seni hedef alan bu kadar yazar var. Onlarla dalaş kardeşim.”

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , ,