Ahmet Hakan: Ne tiyatrosu ulan!

21 Temmuz 2016

Ahmet Hakan: Ne tiyatrosu ulan!

Millet, siyasiler ve devletin kurumları, omuz omuza verdi; destan yazdı ve ülkeyi uçurumun kenarından aldı. Üstlerinden değil Pensilvanya’dan aldığı talimatlarla halkın seçilmiş iktidarını devirmeye, anayasayı ilgaya ve demokrasiyi askıya almaya kalkışanlar, hiç ummadıkları bir dirençle karşılaştı. Millet meydanlara çıktı ve darbe girişiminin hedefine ulaşmasını engelledi.

Ülkenin en uzun karanlık gecesinden aydınlık bir sabaha uyanmasına kadar geçen sürede onlarca can yitti, yüzlercesi de yaralandı. PİÇ’lerden birçok isim etkisiz hale getirildi, yüzlercesi de tutuklandı. Devletin bütün kurumlarında yuvalanmış köstebekler bir bir gözaltına alındı. Ancak yaşanan bu darbe girişimini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın komplosu olarak gören paranoyaklar da yok değildi.

İşte Ahmet Hakan büyük sanrı içinde olan bu kifayetsiz muhterisler için yazdı:

NE TİYATROSU ULAN

İşte o yazı:

Karşıma geçmiş yılışık bir şekilde… “Ya bunların hepsi tiyatro… Hepsi gündem değiştirme… Hepsi başkanlık için…” demiyorlar mı? İfrit oluyorum.

YAVŞAK BUNLAR

Tayyip Erdoğan ölse… “Sırf başkan olmak için öldü abi” diyecek yavşaklar var. TRT basılmış… Bildiri okunmuş… Cunta ortaya çıkmış… F-16’lar tepede… Köprülerde katliam yapılmış… Meclis bombalanmış… Genelkurmay Başkanı rehin alınmış… Kuvvet komutanlarının akıbeti belirsiz hale gelmiş… Kimin kazanacağının belirsizleştiği anlar yaşanmış…

NE TİYATROSU ULAN!

Herif hâlâ ağzını eğerek… “Bunların hepsi tiyatro” diyor.

Buna karşı söylenecek sadece şu üç şey var: –

BİR: Ne tiyatrosu ulan. – İKİ: Sensin tiyatro. – ÜÇ: Bir yürü git.

Anahtar Kelimeler:
, , ,