Almanya Bunu Erdoğan Düşmanlığından Yapıyor!

02 Ekim 2015

Almanya Bunu Erdoğan Düşmanlığından Yapıyor!

Almanya’da ırkçılığın had safhaya çıktığı Hristiyan Demokratlar’ın yönetimi, Suriye’den gelen göçmenlere giriş izni verdi.  Bu şaşılacak durumun altında yatan bir gerçek, yeni ortaya çıktı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in gizli emriyle, Almanya’ya giriş yapan Müslüman göçmenlere, “Hristiyanlığa geçmeniz halinde oturum izni alacaksınız. Aksi durumda burada kalıcı olmanız mümkün değil” dedi.

Almanya’nın tartışmalara neden olacak bu yönetimsel kararını, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, AjansHaber’e değerlendirdi.

Almanya Başbakanı Merkel, Avrupa’da Sarkozy’den sonra İslam’a ve Müslümanlara düşmanlık eden devlet adamıdır. Böyle bir iddianın ise doğru olma ihtimalini çok kuvvetli görüyorum, bunu yaparlar. Ben, en cahil Müslümanların bile istisnalar dışında dinini terk edip de Hristiyan olacağı kanaatinde değilim. Hatta Suriyeli sığınmacılar sayesinde İslam’ın daha iyi tanınması kanaatini taşıyorum.

“MERKEL HÜKÜMETİ TERÖRİST GRUPLARI İKİYE AYIRIYOR”

Merkel ve hükümeti ve bazı Avrupa devletleri terörist örgütleri ikiye ayırıyor. Kanunlara bile geçmeye başladı. İçişleri bakanlarına mahkeme kararı olmadan ülkeden ihraç kararı verilip pasaportu elinden alınma yetkisi verilen terör örgütleri. Bu grup DAEŞ ve El Kaide, kendilerine göre zararlı gördükleri terör örgütleri bunlar.

“ALMANYA PKK VE ETA’YI ZARARSIZ OLARAK GÖRÜYOR”

Kendilerine göre zararsız hatta faydalı gördükleri terör örgütleri de var. Bu terör örgütü mensuplarının ise mahkeme kararı olmadan ülkeden ihraç kararı verilip ihraç kararı alınamaz dedikleri bir grup var o gruplarda PKK ve ETA. Almanya, PKK ve ETA’yı zararsız terör örgütü olarak görüyor.  Hâlbuki biz ne diyor, terör örgütlerinin hepsi zararlıdır. Ancak bir kısım Avrupa ülkeleri  böyle bir ayrım içerisinde.  Bu ülkelerin başında Almanya ve İngiltere geliyor.

“ALMANYA’NIN BUNU YAPMASININ SEBEBİ ERDOĞAN DÜŞMANLIĞIDIR”

Almanya’nın bu yaptığı hem ırkçılık, hem İslam düşmanlığı hem de asimilasyondur. Bir insanın örf âdetini belki değiştirebilirsiniz uyum sağlaması için ama dinin değiştirmek tam bir engizisyon mahkemesi faaliyetidir.
Almanya’nın bunu yapmasındaki sebep Türkiye ve İslam düşmanlığıdır hatta Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Eskiden İslamofobi vardı şimdi de Türkofobi başladı.

“İSLAM ÜLKELERİ EKONOMİK İŞBİRLİKLERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİDİR”

İslam alemi adam olmalı. Türkiye başta olmak üzere bütün İslam ülkeleri Almanya ile olan ekonomik işbirliklerini gözden geçirmelidir. Başka türlü anlamazlar. Savaşla olacak bir iş değil, İslam aleminin böyle bir gücü de yok. Ekonomik bir önlem alındığında mahvolurlar. Tabii Türkiye ekonomik işbirliğini gözden geçirmeli derken bir ekonomist olarak bunu söylemiyorum.

DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ DE AYNI ŞARTI KOŞAR MI?

Genelleme yapmak doğru değil, ancak hepsinin içinde böyle bir duygunun olduğu gerçek. Hollanda böyle bir şey yapmaz. Zeki bir devlet Hollanda. İslam alemiyle ilişkilerini bozmak istemez.  Ancak, Merkel ve Almanya hükümeti azılı bir İslam düşmanı.  Mesela PKK mensuplarının bile özellikle ateist veya Hristiyan olanlarını daha çok seviyorlar.

Yeni Akit