Anadolu Platformu 5. Genel Kurulu Yapıldı

22 Mayıs 2017

Anadolu Platformu’nun üç yılda bir gerçekleşen genel kurulunun beşincisi 300’e yakın delegenin katılımıyla Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir bir konuşma yaptı. Konuşmada dünyanın içinde bulunduğu durum, bölgemizde yaşanan hadiseler, İslam dünyası, Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu süreç değerlendirildi. Tüm bu yaşanan gelişmeler çerçevesinde Anadolu Platformu’nun durumu, duruşu ve konulara yaklaşımı ortaya konuldu. Anadolu Platformu’nun temel bazı konulara yaklaşımını ortaya koyan Aldemir; “Yönetim felsefemizin bu dönemde öne çıkan temel prensiplerinin bir kısmını şöyle sıralayabiliriz: Katılımcı meşveret, kurumsal önderlik, aile merkezli çalışma, hesap verilebilirlik, şeffaflık, gönüllülüktür.  Hakk’ın değerlerine bağlı kalarak halkın içinde olduk. Yaşadığımız şehirlerin ve süreçlerin vicdanı olduk. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Birikmiş sorunlarımız var.  Bizler, sorunlarımızı çözerek bu coğrafyada yurtlanırız. İslam coğrafyasında ve dünyada olup bitenlere hareket olarak duyarlı davranma çabamızla hayatın içinde bir yer işgal eden değil; her daim yer açan, kandil yakıp işaret taşı bırakan olmaya gayret etmekteyiz” dedi.
Aldemir’in konuşmasından sonra Eğitim Birsen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Mazlumder Genel Başkanı Ramazan Beyhan, Hikmet Vakfı üyesi Hüseyin Tüzgen, Anadolu Platformu YİK üyesi Salih Akverdi, Akadder Yönetim Kurulu üyesi Mürüvvet Pak, Hür Akademisyenler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Davut Akduman, Anadolu Öğrenci Birliği gönüllüsü Musab Erkuş gibi isimler birer selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz Genel Kurul vesilesiyle İslami Hareketin istikamet üzere yürüyüşü ve sorumluluklarımızı ortaya koyan bir konuşma yaptı. Bu konuşmayla genel kurulun birinci kısmı sona ermiş oldu. Öğleden sonraki bölümde divan kurulu oluşturuldu. Ardından Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar Anadolu Plaformu’nun 3 yıllık faaliyet raporunu okudu. Faaliyet raporu okunurken aynı zamanda delegeler yeni istişare kurulunun seçimi için oy kullandı.

Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından dernek başkan ve delegeleri faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Molla Abdülbaki Çağatay’ın yaptığı duanın ardından Anadolu Platformu YİK Başkanı Zekeriya Şengöz bir teşekkür konuşması yaptı ve daha sonra 5. Genel Kurul seçim sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Anadolu Platformu İstişare Kurulu’na seçilen yirmi kişi şu kişilerden oluştu: 

 1.  Turgay Aldemir
 2.  Zekeriya Şengöz
 3.  Ramazan Kayan
 4.  Gazi Kılıçparlar
 5.  Rabia Aldemir
 6.  Abdülhakim Yalçın
 7. Hüseyin Özhazar
 8. İbrahim Bahar
 9. Mehmet Alpcan
 10. Tamer Çalhan
 11. Mahsum Aytepe
 12. Yunus Atilla Hamallar
 13. Davut Güler
 14. İbrahim Özmantar
 15. Mustafa Şanverdi
 16. Ahmet Çamurluoğlu
 17. Nesrin Karataş
 18. Ömer Çiçek
 19. Sunullah Erçek
 20. Ersin Eryılmaz

5. Genel Kurul bittikten sonra yeni seçilen yirmi kişilik İstişare Kurulu ilk toplantısını yaptı. Toplantıda İstişare Kurulu Başkanlığı’na Zekeriya Şengöz, İcra Kurulu Başkanlığına da Turgay Aldemir seçildi. 
 

VUSLAT GAZETESİ

Son Güncelleme: 22.05.2017 16:34