Artık Müslümanların da Bir Sözlüğü Var haberi

09 Ağustos 2015

Artık Müslümanların da Bir Sözlüğü Var

İslami değerlere yönelik hakaret içerikli paylaşımlarından dolayı kamuoyunda büyük tepki toplayan ‘ekşi sözlük’ün pabucu nihayet dama atılıyor. AK Parti Seyhan Gençlik Kolları tarafından kurulan ve iki ay önce sanal aleme ‘merhaba’ diyen ‘aksozluk.com’ isimli site, kullanıcıları tarafından büyük ilgiyle takip ediliyor. İslami hassasiyetlere sahip gençlerin yazarlık yaptığı site, alternatif bir sosyal medya olarak adlandırılıyor.

KÜTÜK: AMACIMIZ DÜRÜSTLÜK 

‘Ekşi sözlük’e göre bu işi ‘dürüst bir formatta’ da yapılabileceklerini ispat etmek istediklerini vurgulayan Ak sözlük kurucusu Onur Kütük, gördükleri ilgiyle, aslında ne kadar da güçlü bir ‘azınlık’ olduklarını belirterek, yola çıkış hikayesini şöyle anlattı: İnternette artık her şey yapılmıştı, hiçbir şey yeni değildi. Biz, farklı bir ses olmak, politik duruşumuzu korurken de inancımıza sahip çıkarak, insanlara eğlenceli bir ortam sunmak ve onları bilinçlendirmek istedik.

DOĞRU: KISA SÜRE İÇERİSİNDE KENDİ EFSANESİNİ OLUŞTURDU

Uzun yıllar üzerinde titizlikle çalıştıkları ‘ak sözlük’ün yüzlerce yazarı, yüz binlerce de okuyucusu bulunduğunu söyleyen sitenin kurucularından Mithat Doğru, sitenin kısa süre içerisinde kendi efsanesini oluşturduğunu, sanal âlemin en çok konuşulan ve tartışılan sitelerinden biri olmayı başardığını ifade ediyor.

Yeni Akit