ASELSAN’daki Mühendis Ölümlerinde FETÖ Şüphesi

16 Şubat 2017

Milliyet’in haberine göre; Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş‘un geçen Aralık ayında “ASELSAN mühendislerinin genç yaşta birer birer ölmeleri herhalde tesadüf değildir” sözlerinin ardından mühendislerden Hüseyin Başbilen’in ailesi de harekete geçti. 

Sır dolu ölümler zincirinin ilk halkası, 7 Ağustos 2006’da milli tank projesinin başmühendisi 31 yaşındaki Hüseyin Başbilen’in aracının içinde ölü bulunmasıydı. 

Başbilen’in ölümünü 6 ay içinde 4 mühendis; Halim Ünsem Ünal, Evrim Yançeken, Burhaneddin Volkan ve Hasan Öksüz’ün ölümleri izledi. 

Otopsi raporunda intihar olarak kaydedilen ölümle ilgili Başbilen ailesi şüphelerini korudu. Ölümünden 2 ay önce evlenen ve hiç kimseyle bir sorunu olmadığını belirten ailenin avukatı ve aynı zamanda mühendisin kuzeni olan Serhat Ramazan Başbilen, mühendis Başbilen dosyasının yeniden incelendiğini söyledi. 

Raftan indirilen dosyada bugüne dek işlem yapan Jandarma kolluk kuvvetinden adli tıp doktorlarına, hakim ve savcılardan bilirkişilere kadar herkesin tek tek incelendiğini aktaran Başbilen, “FETÖ‘ye üye olduklarına dair haklarında bir soruşturma var mı diye inceleniyorlar. 

Takriben bu işlemler bir ay sürecek. Bu isimlerin birçoğu Ankara dışında” dedi. 11 yıldır olayın peşinde olduklarını belirten avukat Başbilen, “Bu ülkenin canla başla çalışan bir süper zekâsının neden öldüğü ya da öldürüldüğü ortaya çıkmalı. Artık yeter, gerçek bir an önce ortaya çıksın” dedi.
 

Haber10

Anahtar Kelimeler:
, , ,