Başbakan Binali Yıldırım: PKK yok olana kadar mücadele sürecek!

19 Ağustos 2016

İşte Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamaları şöyle;

Bu sabah 9 civarında gördüğünüz gibi emnşyet binasının larşısında anayol kenarında bomba yüklü bir aracın inflakı sonucu ilk anda 3 polisimiz şehit oldu. Yaralılarımızın 85 polis 60 tanesi sivil vatandaşımızdır. Ağır yaralı sayımız 20’dir.

FETÖ GÖREVİ PKK’YA DEVRETTİ

FETÖ 15 Temmuz’da işlevini kaybetmiş ve görevi PKK’ya bırakmıştır. Başından beri söylüyoruz. Bu terör örgütlerinin arkasındaki akıl aynı. Bu yola başkoyduk. Hiç bir terör örgütü Türkiye ile bilek güreşine giremeyecek. Milletimizin hissiyatını anlıyoruz, hepimizin canı yandı. Şehitlerimiz ve yaralılarımız var ama bir başka gerçek var. O gerçek Türkiye’nin geleceği ve aydınlık yarınlarıdır.

BAŞBAKAN NET MESAJ VERDİ: PKK YOK OLANA KADAR MÜCADELE SÜRECEK!

Bölgedeki insanların en büyük sorunu bölücü terör örgütü. Bu örgütü bölge insanı ile aramızdan çıkaracğız ve Türkiye’nin gelecek yolculuğunda beraber hareket edeceğiz. 15 Temmuz’da da gördük bu asil milleti kimse yenemez. O gün hep beraber sokaklardaydık bugün de burdayız. Her görüşten vatandaşlarımızla birlikteyiz. Konu vatan, memleket olunca gerisi teferruattır anlayışıyla devam edecek.

Milletimizin hissiyatını anlıyoruz. Hepimizin canı yanıyor. Şehitlerimiz, yaralılarımız var. Bir gerçek de Türkiye’nin geleceği, bekaası, aydınlık yarınlarıdır. Bu konuda içten ve dıştan her kim, hangi şekilde gelirse gelsin, Allah’ın izniyle 79 milyon vatan evladının 15 Temmuz’da gösterdiği asil duruş, yılmaz istiklal mücadelesi bundan sonra da bölücü terör örgütünü ülke topraklarında yok edene kadar devam edecek. Hiçbir gevşeme olmayacak. İşin sonu nereye varırsa varsın, ya istiklal ya ölüm diye yolumuza devam edeceğiz. Bu hain örgütler Türkiye’nin geleceğini karartmaya çalışıyorlar. Bunların akıl hocaları var. Bu bölücü terör örgütünü bölge insanımızla aramızdan çıkaracağız ve elele, omuz omuza Türkiye’nin gelecek yolculuğunda birlikte hareket edeceğiz.

15 Temmuz’da gördük ki, hiçbir güç bu asil milleti yenemez. Her farklı düşünceden insanımız akın akın meydanlara koştu. Bugün de buradayız. Her görüşten vatandaşlarımızla birlikteyiz. Konu vatan, memleket olunca gerisi teferruattır anlayışıyla devam edecek.”

HER ŞEY BELLİ…

Saldırı PKK ve uzantılarıdır. Bunu biliyoruz, gereken tahkikatlar başlamıştır. Terör örgütü emir-komutayı kaybetmiş vaziyette. Nerede imkan bulurlarsa, orada intihar saldırıları yapıyorlar. Elazığ bu saldırı ile yıkılacak değil. Herkes alarm durumunda, herkes her türlü tehdide karşı her türlü hassasiyeti gösteriyor. Alarm durumunu bir üst düzeye çıkarmış bulunuyoruz.