Başkan Polat, Rabia Parkındaki Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezini ziyaret etti

12 Ağustos 2016

Öğrencilerinin gösterileri izleyen Başkan Polat, “Türkiye’nin gelecekte daha sağlam temellere oturması için çocuklarımıza yönelik eğitim, kültürel faaliyetlerin önemi büyük” dedi.
Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezi çatısı altında Kuran’ı Kerim, Resim, Bağlama kursları ve diğer yürütülen faaliyetler hakkında Başkan Yardımcısı Haydar Şahin’den bilgiler alan Başkan Polat, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın bilgili ve geleceğe hazırlıklı yetişmelerini istiyoruz” diye konuştu.
15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkenin her vatandaşına düşen görevin hiç durmadan, yorulmadan çalışmak ve koşturmak olduğunu ifade eden Polat, “Cumhurbaşkanımızın sürekli vurguladığı gibi, ülkemizi 2023 ve 20171 hedeflerine ulaştırmak için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalar kapsamında özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimli olmasına büyük önem veriyoruz. Güçlü Türkiye’nin değişim mimarları hayatını bilgi üzerine inşa edecek gençlerdir. Bizde yavrularımızın en doğru şekilde eğitim almaları, okumaları, araştırma ve kendilerine geliştirmeleri için yeni merkezler oluşturmaya devam ediyoruz. Kültürel ve eğitim faaliyetlerini önemsiyoruz. Kent Konseyimiz ayrı çalışıyor, Medeniyet ve Sanat Araştırmaları Merkezinde ise çok yoğun eğitim faaliyetleri devam ediyor” ifadelerine yer verdi.
Tüm çocukların masum olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Çocuklarımızın hepsi cennetliktir. Eğitim çalışmalarında yer alan öğretmenlerimiz bu çatı altında çocuklarımıza Cenabı Allah’ı Kuran-ı Kerim’i, Hz. Muhammed ( SAV ) ‘in hayatını öğretiyorlar. Öğrencilerimizin gayretleri bizi mutlu ediyor. Erken yaşta eğitim ve dersle tanışan, okumaya hevesli tüm yavrularımızın gözlerinden öpüyor, tebrik ediyorum” dedi.
Öğretmenlere ‘ders müfredatları’ konusunda bazı tavsiyelerde bulunan Polat, “Sizin yaptığınız bu iş çok önemli. Bu çocuklarımız toplumun ve tüm İslam Ümmetinin geleceğidir. Çocuklarımız ne kadar dinine, vatanına, milletine, bayrağına saygılı ve sadık olarak yetişirse geleceğimizde o kadar teminat altına alabiliriz. Çocuklarımıza en büyük hizmet Allah’ı ve Peygamber Efendimizi öğretmektir. Ders metotlarını çocuklarımızın anlayabileceği şekle getirmeliyiz, eğlendirerek öğretmek gerekir. Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerifinde “Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız” diye buyurmaktadır. Tüm öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum. Çocuklarını merkezimize gönderen anne ve babalara ayrıca teşekkürleri sunuyorum” şeklinde konuştu.
Başkan Polat, gösterilerin ardından çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti. Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezinde eğitim gören çocukların aileleri de kültürel ve eğitim faaliyetlere ciddi destek veren Başkan Polat ve ekibine teşekkürlerini sundular.

İHA