Başsavcı Hadi Salihoğlu: Savaşmaya Hazırız

01 Ekim 2015

Başsavcı Hadi Salihoğlu: Savaşmaya Hazırız

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda son günlerde yaşana terör olaylarında şehit düşen asker ve polisler için saygı duruşunda bulunuldu. Adliyenin C kapısı girişinde bulunan atrium alanında yapılan törene Başsavcı Hadi Salihoğlu, başsavcı vekilleri, savcı ve hakimler ile adliye personeli hazır bulundu. Türk bayrağının açıldığı tören alanında şehitler için önce saygı duruşunda bulunuldu daha sonra İstiklal Marşı okundu. Duruşma salonlarının önünde bulunan vatandaşlarda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na eşlik etti.

 

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ”

 

Törenin ardından gazetecilere açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul Adliyesi olarak şehit ve gazilerin yanında olduklarını belirtti.

 

Başsavcı Salihoğlu, “Memleketimizdeki nice vatan evladı aslanlarımız, komutanlarımız vatan uğruna kahpece tuzaklara uğramakta ve şehit olmaktadır. Biz de şehit ve gazi olan arkadaşlarımıza İstanbul Adliyesi olarak saygımızı ve onların her an yanlarında olduğumuzu belirtmek için böyle bir toplantı düzenledik. İstiklal Marşımızla da bu toplantıyı taçlandırdık. Ben bu ülkenin bu güzel insanlarının özgürlük ve Türk bayrağının sonsuza dek dalgalanacağını, birlik ve beraberliğimizi hiç kimsenin bozmayacağı, bu ülkenin bütün insanların birbirinin kardeşi olduğu, Türk milletini meydana getirdiğini ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

 

“60 YAŞINDAYIM, HER DAKİKA ÇAĞIRDIKLARINDA SAVAŞMAYA HAZIRIZ”

 

“Bu ülke kolay elde edilmemiştir” diyen Salihoğlu, “Atalarımız, dedelerimiz kan vererek elde etti. Bir tek çakıl taşı dahi verilmeyecek. Hainlik yapanlar da yaptıkları hainliğin ve akıttıkları kanda boğulacak. Ben tekrar aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çok kıymetli ailelerine sabırlar diliyorum. Ama kimse Türk milletini korkutacağını zannetmesin. Şahsen ben 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız. Büyük Türk milleti her zaman sağ olsun” ifadelerini kullandı.

 

Star Gazetesi