Başsavcı’nın Kazası Suikast Mi?

10 Mayıs 2017

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içinde bulunduğu makam aracına kamyon çarptı. Kazada, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförünün hayatını kaybettiği belirlenirken, bir korumasının ise ağır yaralandığı öğrenildi.

Hayatını kaybeden Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in, 15 Temmuz günü Denizli’de darbeyi durduran isimlerden olduğu ortaya çıktı. Alper’in, darbe girişimini duyar duymaz Denizli’deki emir komutayı üstlenen Tugay Komutanı için tutuklama kararı verdiği ve çok sayıda FETÖ operasyonuyla ilgili dosyaya baktığı öğrenildi.

EMRE USLU‘DAN SKANDAL TWEETLER

Mustafa Alper’in “görünmez” kazayla hayatını kaybetmesi kafalarda soru işaretleri oluştururken, FETÖ’nün iki numaralı ismi olarak gösterilen ve ABD’ye sığınan Emre Uslu, skandal tweetler paylaştı.

‘KAZA’NIN ARKASINDA FETÖ VAR İDDİASI

Başsavcı’nın “kaza” haberinin ardından firari Uslu, “Denizli Başsavcısı binlerce masum kadın çocuk genci içeri tıktı. Üstüne kamyon devrilmiş ölmüş. Yaşasın zalimler için cehennem” yazdı. Uslu’nun bu tweeti, kazanın arkasında FETÖ’nün olabileceği iddialarını güçlendirdi.

Öte yandan FETÖ’nün bir diğer firari ismi Tuncay Opçin‘in iki gün önce paylaştığı tweet de gündeme geldi. Opçin, “Hizmet, önümüzde ateşten bir deniz var, atlarınızı ateşe sürün dese, tartışmadan yapmamız gereken bir dönem” demişti.

ŞOFÖR TESLİM OLDU

Kamyon şoförü Uğur T.’nin kazanın ardından olay yerinde bulunan bir binanın arkasına saklandığı ve bir müddet sonra polise teslim olduğu öğrenildi.

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLDİ

Tüm gelişmelerin ardından Başsavcı’nın hayatını kaybettiği kazayla ilgili soruşturmanın derinleştirildiği öğrenildi.

“ŞOFÖRÜN EHLİYETİ YOK”

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Kazaya karışan kamyon şoförünün ehliyetine 2019 yılına kadar el konulduğunu söyledi.

Altıparmak, “Maalesef ehliyeti dahi yok. Alkolden ehliyetine iki yıl el konulmuş, 2019’a kadar. Böyle bir kazayı bize yaşattı. Bu üzüntüyü aileye yaşattı. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

VALİ’DEN SUİKAST AÇIKLAMASI

Gazetecilerin, “Suikast olabilir mi?” sorusu üzerine Altıparmak, şunları ifade etti:

“Onun detaylarını adli makamlara intikal edecek, oradan alırsınız, değerlendirirsiniz. Değil arkadaşlar. Şu anda ilk değerlendirme bu. Açık söyleyebiliriz ki her gün gittiği bir yol değil başsavcımızın.

Malumunuz olduğu sürece cezaevine giderken ve tali olarak zaman zaman kullandığı bir yol. Dediğim gibi bu da rutin bir gidiş güzergahı değil. Olaya baktığımız zaman takip söz konusu değil, bir kaza. Değerlendirmemiz bu şekilde. Daha sonra olay detaylandıktan sonra sizlerle paylaşacağız”

Haber10

Mustafa Alper'in Trafik Kazasında Soru İşaretleri

Mustafa Alper’in Trafik Kazasında Soru İşaretleri

Başsavcı Kazada Hayatını Kaybetti

Başsavcı Kazada Hayatını Kaybetti

Son Güncelleme: 10.05.2017 17:02