Beşir Atalay: Tek Adayımız Davutoğlu

02 Ekim 2015

Beşir Atalay: Tek Adayımız Davutoğlu

İşte Atalay’ın konuşmasından satırbaşları

Bütün bu saldırıları kınıyoruz. Hiçbirini onaylamıyoruz. Şiddetin hiçbir türünü biz tasvip etmiyoruz. Şikayet edilecek hususların yeri, mercii hukuktur. Bunlar terör örgütünün amacına hizmet eder. Yarın kongremiz inşallah bu salonda yapılacak ve Türkiye’nin zorlu bir dönemden geçtiği bir süreçte kongremizi zamanında yapıyoruz erteleme yapmadık. 2001’den bu yana bu büyük salonlarda 5 kongre yaptık. İnşallah yine bütün kurucularımızdan teşkilatlarımızdan başlayarak, burada kucaklaşacağız. Salonumuz çok iyi hazırlandı. Bu mongreye mahsus yeniliklerimiz de var. Platformumuzu bu sefer kademeli yaptık, en arkada oturan da sahneyi rahatça görebilecek. Bütün tedbirleri aldık.

Yarın kongremize 40 bin kişinin katılacağını planlıyoruz. 12 bin i bu salon içinde olacak geri kalanı dışarıda olacak. Türkiye’nin her yerinden 1071 otobüs kalkacak. 1444 delege kongremize katılacak. Delege olmayan 433 eski milletvekilimiz, 16 bakan ve bakan yardımcısı bu kongremize katılacak. Salıon dışına soğutmalı çadır kuruldu. 300 civarında yabancı konuğumuz olacak.

“11 PARTİ DAVET EDİLDİ”

Kongremize davet edilen partiler; BBP, HDP, CHP, DP, DSP, Hür Dava Partisi, MHP, SP, Anavatan partisi, Çoğulcu Demokrat Parti gibi 11 partidir.

Engelli katılımcılar için özel önlemler alındı.

50 ulusal, 20 uluslararası basın kuruluşu kongremizi izleyecek. Bütün delegelerimize tablet dağııtıyoruz. Sessiz Devrim kitabımızı yeniledik. 2002’nin başından 2014 sonuna kadar neler yaptık onu anlatıyoruz.

Genel Başkanımız yarın burada seçimin startını verecek. Tüzük değişikliği de kongrenin gündeminde.

HDP KATILACAK MI?

Gecikmeler olabilir bütün partilere davetiye gitti. HDP’ye de davetiye gitti. Kendileri ile görüşüldü. Katılıp katılmamak onların takdiri. ,

ABDULLAH GÜL KONGREYE KATILACAK MI?

Abdullah Gül Bey’e bizzat Başbakanımız telefonla davetini iletti. Ama kendisi katılamayacaklar.

“TEK MKYK LİSTEMİZ VAR”

Kongremizde tek adayımız Genl Başkanımız Ahmet bey ve tek MKYK listemiz var.

“BAHÇELİ PROVOKATÖRLÜK YAPIYOR”

Son günlerde Sayın Devlet Bahçeli konuşmalarında benim ismimi zikrediyor, hedef gösteriyor. Bu tam anlamıyla provokasyondur. Sayın Bahçeli’nin yaptığı provokatörlüktür.

“YARIN SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK”

Müziklerimiz ve sloganlarımız olarak yarın sürprizlerimiz olacak.

Kongrenin yanı sıra aday belirleme çalışmalarımız da sürüyor.

CİZRE’DEKİ OPERASYONLAR

Devlet çok kararlı. Bütün atılması gereken adımlar atılacak.

Sabah

Anahtar Kelimeler:
, , , ,