Boğaziçi Köprüsü, Boğaziçi Milli Zafer Köprüsü olsun kampanyası!

22 Temmuz 2016

Boğaziçi Köprüsü, Boğaziçi Milli Zafer Köprüsü olsun kampanyası!

Vatan hainleri tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminde direnişin en kanlı yaşandığı ve birçok şehidin verildiği Boğaziçi Köprüsü’nün isminin Boğaziçi Milli Zafer Köprüsü olması için kampanya başlatıldı.

Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden, kendi çıkarlarına uygun olarak ülkemizi tahakküm altına almaya çalışan, fitne çıkartmak ve ülkemizi bölmek için taşeronluk yapan paralel vatan hainlerinin darbe girişimi, milletin sağlam iradesi ile çok kısa bir sürede engellendi.

Darbe girişimine karşı ilk direnişin başladığı ve en çok çatışmaların yaşandığı Boğaziçi Köprüsü’ndeki Şanlı Zaferin ve şehitlerin unutulmaması için köprüde direnişte bulunan ilk sivil toplum kuruluşu olan Milli Birlik Cemiyeti, köprünün adının Boğaziçi Milli Zafer Köprüsü olarak değiştirilmesi için kampanya başlattı.

Kampanya için bir de millizaferkoprusu.org adlı web sitesi kuruldu. Sitede köprüde yaşanan katliamlara ilişkin görüntüler de mevcut. 

Kampanyaya millizaferkoprusu.org adresinden ve sosyal medyada açılan #BoğaziçiMilliZaferKöprüsü etiketi ile kampanyayı destek vermek de mümkün.