Bütün Suçu Bülent Arınç’ın Üzerine Attı

07 Haziran 2017

 “FETÖ üyesi olmak” suçundan tutuklanan eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in hakimlikte verdiği ifade ortaya çıktı.

SÜNNET PARASINI YATIRMIŞ

Güneş’te yer alan habere göre; Yeter, “Bir dönem, üyesi olduğum Uluslararası Sağlık Federasyonu (USAF) Başkanlığını yaptım. Dernekte Fetullah Gülen’e yakın kişiler bulunmaktaydı. Bana başkanlık teklifi geldiğinde kayınpederimle konuştum. Böyle bir sivil toplum örgütünün başında bulunmamın faydalı olacağını söyledi. Ben de bu duygularla görevi kabul ettim” diye konuştu.

“GÜVENİYORUM” DEMİŞTİ

Kapatılan Bank Asya’da 10 yıl süreyle aktif hesabı bulunduğunu belirten Yeter, “2014 Haziran ayında çocuğumu sünnet ettirdim. Parayı da Banka Asya’ya yatırdım” ifadesini kullandı. Evinde polisler tarafından ele geçirilen CD ve kitapların yasak olduğunu bilmediğini savunan Yeter, FETÖ üyesi olmadığını da iddia etti. FETÖ’ye aktif desteğinden dolayı doçent olarak görev yaptığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden KHK ile ihraç edilen Yeter, eşiyle birlikte katıldığı “Demokrasi nöbeti”nden fotoğraf paylaşarak, kendini gizlemeye çalışmıştı. Arınç da Yeter’in gözaltına alınmasından sonra “Damadımıza her bakımdan güveniyoruz” demişti. 

Star

Anahtar Kelimeler:
, , , ,