Çalık, Net Konuştu

02 Mart 2018

Antakya Öğretmen Evi Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda Hatay’ın hoşgörü, barış ve kardeşlik kenti olduğunu vurgulayan Çalık, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan güvenlik güçlerine başarılar, şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.
Toprakları vatan yapanın üstündeki kan olduğuna dikkati çeken Çalık; “Herkes şunu bilsin ki Afrin bizim gönül coğrafyamızın sınırları içerisindedir. Zeytin Dalı Harekâtı da milletimizle yüzyıllardır ortak bir kaderi paylaşan kardeşlerimize uzattığımız yardım elimizdir. İşgalcilere, fırsatçılara, çapulculara, namertlere ve nankörlere karşı sınırlarımızın güvenliğini korumak amacıyla başlattığımız bu harekât, inşallah zaferlerle sonuçlanacaktır” dedi.
Komşuda huzurun baki olması ve Suriye sınırının korunması başta olmak üzere Türkiye’nin sınırlarının korunması adına bu mücadelenin verildiğine işaret eden Çalık; “Sınırlarımıza dokundurtmadık, Allah izin verirse bundan sonra da dokundurtmayacağız. Bunun en önemli mesajını da siz Hataylı kardeşlerim birlik ve beraberlikle gösteriyorsunuz. Burada yaşanan her türlü sıkıntıya rağmen Hatay hem kardeşliğini hissettiriyor, bunu da Türkiye’ye yansıtıyorsunuz. Hem de sevginiz dünyaya hissettiriyorsunuz” diye konuştu.

Çalık, temel hedeflerinin güçlü Türkiye’yi inşa etmek olduğunu belirterek; “Güçlü Türkiye’nin önüne geçmek isteyen ulusal ve uluslararası güçler olduğunu biliyoruz. Uluslararası güçlerle onların taşeronları terör örgütlerinin var olduğunu biliyoruz. Biz terör örgütleri PKK, PYD, YPG ve DEAŞ’la sonuna kadar mücadele edeceğiz. Temel hedefimiz, Türkiye’nin güçlü bir Türkiye olarak ayakta durmasını sağlamaktır’’ diye konuştu.

‘’Bugüne kadar yapmış olduğumuz icraatlar bundan sonra da yapacaklarımızın en önemli göstergesidir. Bundan sonra bize durmak da haram, haksızlık karşısında susmakta…’’ ifadelerini kullanan Çalık, ‘’Varsa bir zulüm dünyayı ayağa kaldırdık bugüne kadar bundan sonra da ayağa kaldırmaya devam edeceğiz. Hakkın bizden istediği aleme nizam vermekse nizam vereceğiz, ayar vermekse ayar vereceğiz, nota vermekse notayı da biz onlara ezberleteceğiz” diye konuştu.

Afrin şehidinin ailesine ziyaret

Çalık, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Sözleşmeli Er Sergen Pamukçu’nun ailesini de ziyaret etti. Çalık, AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler ve beraberindeki heyetle, şehit Pamukçu’nun Akasya Mahallesi’ndeki babaevine giderek anne Şeliz, baba Fadil ve ağabey Selahattin Pamukçu’ya taziyelerini iletti. Ziyarette şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Öte yandan, kentteki programları kapsamında Antakya Belediyesi Kadınlar Lokali’ne de giden Çalık, buradaki kadınlarla sohbet etti. Kadınların yaptıkları el işi ürünleri inceleyen Çalık, burada geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere düzenlenen kermesten alışveriş yaptı. Daha sonra Hatay Valiliği’ne geçen Çalık, Vali Erdal Ata ile de görüştü.
 

VUSLAT GAZETESİ