CHP’li Belediye 48 Kişinin İzlediği Oyuna 23 Bin 600 TL Ödedi

27 Nisan 2016

CHP'li Belediye 48 Kişinin İzlediği Oyuna 23 Bin 600 TL Ödedi

Seçim vaatleri arasında kültür merkezi bulunmasına rağmen bir türlü yapamayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın taşıma sistemle Silivrilileri farklı belediyelerin etkinliklerine gönderdiği ortaya çıktı.

Büyükçekmece Belediyesi’ne ait bir kültür merkezinde gerçekleşen Müjdat Gezen’in ‘1881-Çanakkale’de Mustafa Kemal’ isimli tiyatro gösterisine 48 kişi gönderildi. Oyuna gönderilen 48 kişinin belediyeye faturası ise tam 23 bin 600 lira oldu.

Kesilen fatura ve oyunu izleyen kişi sayısı göz önüne aşlındığında, bir kişi için ödenen bilet fiyatı 490 lira oluyor.   

480 KİŞİ YALANI!

Silivri Belediyesi’nin denetleme komisyonu raporlarında ortaya çıkan skandalla ilgili belediyenin savunması, “Tiyatroya 480 kişi gönderdik” oldu. Meclis üyesi Mutlu Bozoğlu yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Organizasyonun yapıldığı salonun mevcudu 400 kişi. Dolayısıyla 480 kişi değil 48 kişi gönderildi. Bu hesaplara göre bir bilet için Silivri Belediyesi’nin kasasından 500 lira çıktı. Ortada garip bir durum var. Bu para kimin cebine gitti.”

AYETLER ÖNÜNDE DANSÖZ OYNATIP RAKI MASASI KURDULAR

Daha önce de CHP’li Konak Belediyesi’nin mülkiyetinde olan Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Müjdat Gezen’e ait tiyatro oyunu sahnelenirken İslam’ın kutsal değerlerine büyük saygısızlıklar yapılmıştı.

Kur’an-ı Kerim ayetlerinden alındığı görülen, içerisinde besmele kelimesinin de geçtiği Arapça metinlerle ‘süslenmiş’ paravanların önünde dansöz oynatılıp rakı masaları kurulmuştu.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , , , , , , ,