Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “15 Milletvekili”ne Sert Tepki

01 Mayıs 2018

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’e katıldı. Salon dışında toplanan binlerce kişiye seslenen Erdoğan, şimdi de kongre salonunda konuşuyor. “MHP ve BBP ile yaptığımız bu ittifakta kardeşlerim, hassas olacağız” diyen Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

“TANKLARI GÖRÜNCE SIVIŞIP KAÇAN KORKARLAR DA VARDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, CHP’ye sert eleştirilerde bulundu Erdoğan, ” 92 yıllık siyasi hayatımızda milletin emanetini canı pahasına koruyan kahramanlar olduğu gibi darbecilere selam duran, tankları görünce sıvışıp kaçan korkarlar da vardı. Ülkenin bekası için kurşun yağmuru altında kenetlenen olduğu gibi ülkenin düşmanlarına yancılık yapmayı siyaset zanneden muhterislere de rastladık. Siyasi geçmişimiz erdemli siyaset yapanlarla ahlaksız, ilkesiz siyasetçilerin mücadele sahası olmuştur. Bu iki anlayış birbirleriyle mücadele etmiştir” diye konuştu.

MHP VE BBP İTTİFAKI VURGUSU…

Gençler, özellikle lise son sınıflardan üniversitedeki arkadaşlarınızdan hepsiyle özellikle kucaklaşacaksınız. Hepsine bildiklerinizi anlatacaksınız. Bu heyecan daim olsun, bu heyecan devam olsun. Bu heyecanla tüm Türkiye gençliğini ayağa kaldıracaksınız.MHP ve BBP ile yaptığımız bu ittifakta kardeşlerim, hassas olacağız. Kardeş ittifakı içerisinden hep birlikte beraber çalışacağız. Bu heyecanla tüm Türkiye’yi gençliği ayağa kaldıracaksınız. Rehavet yok. ‘Nasıl olsa Cumhurbaşkanımız koşuyor, Başbakanımız koşuyor bakanlarımız koşuyor, yeter”. Yok. Ne diyor rabbimiz ‘ancak çalıştığınızın karşılığı vardır’. Gençler biz 780 bin kilometre kareye nereden geldik biliyor musunuz? Ah ah 15 milyon kilometrekareden 780 bin kilometre kareye indik. Nereden nereye. Şimdi bu PKK, bu FETÖ bunlar bölmek istediler. Bölemeyeceksiniz. Böldürmedik, böldürmeyeceğiz. Cudi’de F16 olduk. Gabar’da F16 olduk. Tendürek’te F16 olduk. Yeri geldik SİHA olduk bunlarla tepelerine indik. Ve burada kararlılığımızı koruyacağız. Çünkü biz bu ülkede şunu bilin 81 milyona aşığız. Biz de ayrım yok. Biz bu milletin dertlisiyiz. İnşallah gelecek daha iyi olacak.

SABAH