Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan FETÖ uyarısı

05 Ağustos 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz Darbe Girişimi ve Din İstismarına Karşı Birlik, Dayanışma ve Gelecek Perspektifi” gündemi ile toplanan Olağanüstü Din Şurası’nın açılışında konuştu.

FETÖ’yle ilgili önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu saatten sonra Pensilvanya’daki şarlatanın, teröristbaşının hezeyanlarına kulak vermeye devam eden herkes, başına gelecekleri peşinen kabul etmiş demektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bu hain yapının 40 yıldır kanserli bir hücre gibi büyümesi dini değerleri öne çıkaran kimliği sayesinde oldu.

Rahmetli Özal, Demirel, Ecevit ve hatta biz de bu yapıya iyi niyetle destek olduk.

Hala inanmayanların olduğunu da biliyorum. Hala maalesef ‘bakıyor ama görmüyor’ olanların olduğunu da biliyorum. Bu noktadan sonra artık şüphe dönemi bitti, mücadele dönemi başladı. 

Şayet, 17-25 Aralık sonrasında aldığımız önlemler olmasaydı, özellikle yargıda aldığımız önlemler olmasaydı bu darbe girişimi muhtemelen sadece Silahlı Kuvveler içindeki bir grup silahlı teröristin değil, polisiyle, yargısıyla, bürokrasinin diğer unsurlarının katılımıyla çok daha büyük bir tehdit olarak karşımıza çıkacaktı.

Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökmemiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin.

“RABBİM BİZİ AFFETSİN”

Örgüt, 17-25 Aralık’ta gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Hala maalesef bakıp da görmeyenler olduğunu biliyorum. Bu noktadan sonra şüphe dönemi bitti, mücadele dönemi başladı. 17-25 Aralık sonrası aldığımız önlemler olmasaydı, bu darbe girişimi çok daha büyük bir tehlike yaratacaktı. Hala daha geçmişte bu örgütün gerçek yüzünü görmemiş olduğumuzun üzüntüsünü yaşıyorum. Rabbim bizi affetsin.

PKK’nın elinde doğru düzgün silah yok ama bu FETÖ milletin vergileriyle alınan silahlarla millete kurşun yağdırıyor.

Bu salondan ilan ediyorum. Şu saatten sonra Pensilvanya’daki şarlatanın, teröristbaşının hezeyanlarına kulak vermeye devam eden herkes, başına gelecekleri peşinen kabul etmiş demektir.

Bundan sonra her anlamda mücadele dönemidir, her anlamda hesap sorma dönemidir. Bu yapının mayasında ikiyüzlülük olduğu için, ‘pişman olduklarını’ söyleyenler konusunda ciddi tereddütlerimiz var.

‘FAİLİ MEÇHUL İNFAZLARI VAR, ORTAYA DA ÇIKIYOR’

Hırsızlık kötüdür. En büyük hırsızlık insanların ümidini çalmaktır. FETÖ, binlerce insanın geleceğini açıkladı. Bunların faili meçhul infazları var. Bunlar da ortaya çıkıyor. Vatandaşlarına savaş uçaklarına bomba yağdırdılar.

TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi bombalandı. Kime karşı bu girişimde bulunuyorlar. Bunların ailesi ne oldu demiyor. Hala canımız bu yola feda olsun diyorlar. Bu durum çok basit bir olay değil. 238 şehit sıradan bir olay değil. 

Usanmadan bunların üzerine giden bir millete sahip olduktan sonra her badirenin üzerine gideriz. Bu yapının kan,kin ve neferet kokan yüzünü görmeyip eğitim ve okul diyen kişini idraki çalışmıyordur. Bütün okullarına el koyduk. TSK’da bütün askeri liseleri kapattık.

Bundan sonra tüm liselerden artık harp okullarına girme şansı doğmuştur. Hapr okulları çatısında Milli Savunma Üniversitesi kurduk. Jandarma’yı İçişleri Bakanlığı’na bağladık. Jandarma’nın sistematiği polisinkine benzer hale getirildi. 48 saat içerisinde yeni görevlendirmelerle Jandarma’da arkadaşlarımız görevlerine başlayacaktır.

Birçok kişiyi katleden kişilere masum demek Allah’a dokunur. Bunlarca insanı mankurtlaştırmak Allah’a dokunur. Türkiye’nin yaşadığı bu durumdan sonra dini kurumlarda kendine çeki düzen vermesi gerekiyor.

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,