En Çok İhraç Emniyet ve Ordu’dan

12 Temmuz 2018

Resmi Gazete’nin 8 Temmuz Pazar günkü sayısında yayınlanan 701 sayılı KHK ile çeşitli kurumlarda görev yapan 18 bin 632 personel kamudan ihraç edildi. 

İhraçlarda 8 bin 981 kişi ile Emniyet Genel Müdürlüğü ilk sırayı alırken, Türk Silahlı Kuvvetleri 7 bin 050 ihraçla ikinci sırada geldi. Jandarmadan da 549 kişi ihraç edildi. TSK, Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ayrıca çok sayıda emekli personelin rütbeleri de geri alındı. 

MALATYA’DA KAÇ KİŞİ İHRAÇ OLDU?
Kararname kapsamında Malatya’daki kamu kuruluşlarının yanı sıra İnönü Üniversitesi’nden de ihraçlar oldu. 701 sayılı KHK ile Malatya’da 1’i Profesör 20 kişi görevden ihraç edilirken, 1 dernek kapatıldı, 1 kişi de göreve iade edildi.

Malatya’da Adalet Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarda 2 kişi,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığında 1 kişi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 1 kişi, Jandarma Genel Komutanlığında 4 kişi, Milli Eğitim Bakanlığında 8 kişi, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 1 kişi, İnönü Üniversitesinde ise 3 kişi görevlerinden ihraç edildi. Malatya’da faaliyet gösteren Furkan Eğitim ve Dayanışma Derneği de kapatıldı. İŞKUR’da çalışan ve daha önce ihraç edilen 1 kişi de görevine iade edildi.

VUSLAT HABER