‘Ensar’a İftira’ Kampanyasına Katılan Kılıçdaroğlu’nun Yeğeni Tecavüzden Cezaevinde

11 Nisan 2016

'Ensar'a İftira' Kampanyasına Katılan Kılıçdaroğlu'nun Yeğeni Tecavüzden Cezaevinde

CHP lideri, Karaman’daki çocuk istismarına ilişkin, “Daha ayıp olanı MEB’in bunlarla işbirliği yapmış olması. İşbirliği yapacak başka bir yer bulamadınız mı?” dedi. Aile Bakanı’nın konu ile ilgili sözlerini de çarpıtan Kılıçdaroğlu, “Bu anlayışı değiştireceğim. Ahlaksızlığa bir kerelik denir mi? Bunları kesinlikle değiştireceğiz. Ahlak, bütün inançların ortak temelidir. Ahlaksızlığı kural haline getirirseniz bu inancı yıkmış olursunuz.” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN SAPIK YEĞENİ CEZAEVİNDE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Hıdır Çakmak, Kocaeli’de, yaşları 11 ila 14 arasında değişen 4 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 2011 yılında 27 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, 13 yaşındaki M.D, 12 yaşındaki Ö.N.K, 11 yaşındaki A.Ö ve 14 yaşındaki M.E’ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Çakmak’ı 16 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Zincirleme suç nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun akrabasının cezasını 20 yıla çıkaran heyet, M.D’ye cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle de Recep Sağlam’a 5 yıl, Hilmi Koç’a ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Cumhuriyet Savcısı Metin Aslan’ın hazırladığı iddianamede M.D. adlı kız çocuğunun günlüğüne yazdıklarından şüphelenen okul yönetiminin ihbarı sonucu başlatılan soruşturmada, 3 sanığın da değişik zamanlarda söz konusu kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu belirtiliyordu.

KILIÇDAROĞLU’NUN YEĞENİ DEFALARCA KEZ…

İddianamede ayrıca, çocukların mahallede alışveriş için gittikleri büfenin işletmecisi Kılıçdaroğlu’nun ablasının oğlu Hıdır Çakmak’ın birden çok kez cinsel saldırısına maruz kaldığının belirlendiği ifade ediliyordu.

SAPIK YEĞENİN AVUKATI BERAAT İSTEMİŞTİ!

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni Hıdır Çakmak ile Recep Sağlam ve tutuksuz sanık Hilmi Koç ile çocukları cinsel istismara uğrayan ailelerin avukatları ve sanık avukatları katıldı.

Müşteki avukatları, önce duruşmalardaki iddialarını tekrar ettiklerini belirtti. Tutuklu sanık Çakmak’ın avukatı Mehmet Akgül, 15 Haziran’da mahkemeye sunduğu yazılı savunmasını tekrar ettiğini belirterek, müvekkilinin beraatini ve tahliyesini talep etti. Son sözü sorulan sanık Koç, söyleyeceği bir şey olmadığını ifade etti.

O AVUKAT ŞİMDİ HDP İL BAŞKANI

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sapık yeğenine mahkemede “beraat” isteyen avukat Mehmet Akgül, sonrasında siyasete atılmıştı. Sapık avukatı Akgül, Kocaeli’nde HDP İl Başkanlığı görevini yürütüyor.