Erdoğan ABD’ye Sert Çıkıştı: Tarafını Seç

11 Şubat 2016

Erdoğan ABD'ye Sert Çıkıştı: Tarafını Seç

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

Biz küresel vizyonumuzu koruyor ve hedeflerimize adım adım yürümeye devam ediyoruz.

“TARİHİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜCÜMÜZ VAR”

Türkiye ne zaman ayağa kalksa aynı oyun sahneye konulmuştur. 1960 darbesinden beri aynı oyun. 2023 hedeflerine yürüyen Türkiye’nin ayağına aynı çelme takılmaya çalışılıyor. Silah bırakma aşamasına gelen PKK’nın gerisinde kimlerin olduğunun farkındayız. Başaramayacaklar. Ülkemizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar, ay yıldızlı bayrağın dalgalanmasına mani olamayacaklar, ezanları susturamayacaklar.

Tek millet tek vatan tek bayrak demeye devam edeceğiz. Türkiye sadece bir ülkenin adı değildir, Türkiye 100 milyonlarca mağdur mağrur mazlum ümmetin adıdır.

Bir ve diri, kardeş olmalıyız, hep birlikte Türkiye olmalıyız.

Bu vatan kimindir biliyor musunuz?

Bu vatan toprağın kara bağrında sıra dağlar gibi duranlarındır, 

Bir tarih boyunca onun uğrunda kendini tarihe verenlerindir…

Türkiye eski  Türkiye değildir, yeni Türkiye’nin temellerini sağlam attık.

Birileri bizim geçmişte olduğu gibi dizlerimizin üzerine çökmemizi istiyor ama artık eski Türkiye yok.

“Birileri yurt dışına gidiyor, bunlar ana muhalefetin temsilcileri. Ne diyorlar  ‘PYD, YPG terör örgütü değil’. Bal gibi de terör örgütü. PKK nasıl terör örgütüyse, onlar da aynı şekilde terör örgütü. Ama bu ifadeyi kullananlar ne yazık ki bu terör örgütlerinin avukatları durumundalar”

ONLARI ALINLARINDAN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM

Şehadet, mesele bu. Bunu küçümseyenler olabilir, ama bunun hakikatine inanlar işte o insanlar. Ben de onları gözlerinden alınlarından öpüyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.

EY ABD BİZİMLE MİSİN, YPG PYD İLE Mİ?

Ülkemizi şu anda kana bulayanlar ve onlarla müşterek hareket edenler.. PKK ile PYD’nin ayrımı yoktur. Amerika’ya diyoruz ki bunlar terör örgütüdür. Ey Amerika siz bizimle mi berabersiniz yoksa bu terör örgütü YPG ile PYD ile mi berabersiniz? Ne bize PKK’yı, YPG’yi, PYD’yi tanıtamazsınız, bunları biz iyi biliriz, ama siz bunları tanıyamadığınız için bölge kan gölü içinde.

DAEŞ i de biz biliriz, bunları da biz biliriz, ama siz bunları tanıyamazsınız. Defalarca söylememize anlatmamıza rağmen karşımızda susuyorlar, biz böyle bakmıyoruz diyorlar.

” La galibe illalah” bu düsturu aklımızdan çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Galip olan yalnızca Allah’tır.

Askerimizin, korucularımızın, Kuran ı Kerim’e olan saygısını bilen teröristler, kutsal kitabımızın içine bombalar yerleştiriyorlar.

AVRUPA ÜLKELERİNE TERÖR TEPKİSİ

Avrupa ülkelerinin bir kısmı uzun süre PKK ile DHKP-C’ye kaynak aktardı. Hatta tescilli katillerin ellerini kollarını sallayarak gezmesine de izin verdiler. Bunlardan bir tanesi Türkiye’ye girdi ve yakalandı. Avrupa ülkelerinin bir kısmı çeşitli nedenlerle hala aynı hatayı sürdürüyorlar. Bu iş akreple kurbağanın hikayesi değildir. O akrep mutlaka bir gün onları da sokacaktır. 

Düşmanımın düşmanı dostumdur basitliği müttefikliğe yakışmaz. Öyleyse Suriye’deki diğer muhaliflere neden destek çıkmıyorsunuz?

DAEŞ’le savaşma bahanesiyle bölgeye yerleşip kadın çocuk demeden katlettiler. Bunu tüm dünyaya ifşa etmeye devam edeceğiz.

BİZE İÇERİ ALIN DİYENLER, SİZ NE ALDINIZ?

Suriye’de yaşanan hadise artık soykırım halini almıştır. Bu sorunun sebebi olan Esed rejimine kör ve sağır kalmak ibret vericidir. Ne diyor Birleşmiş Milletler, ‘Kapınıza dayananları içeri alın.’ Sen ne işe yarıyorsun  Bu kadar rahat bir şeyse, kolay bir şeyse, şu ana kadar Irak ve Suriye olmak üzere 3 milyon insanı evimize biz aldık, siz ne aldınız, hangi ülke ne aldı  300 kişinin, 500 kişinin, bin kişinin hesabını yapıyorsunuz. Biz 3 milyon kişi aldık.”

Terör için İstanbul ve Ankara’nın diğer başkentlerden farklı olmadığını aci tecrübelerimizden biliyoruz. Suriye’de ölenlerin canını daha az değerli görmek insanlıktan nasibini almamaktadır. Patlayan bombaları görmemek ikiyüzlülüğün ta kendisidir. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Allah bizi zalimlerin yanında olmaktan muhafaza eylesin. 

Şimdi de daha masaya oturmadan şimdiden masayı devirme derdindeler. 

30 bin yeni öğretmeni atıyoruz ve Türkiye genelinde okullarımızdaki öğretmen açığının yüzde 97’sini halletmiş oluyoruz. Artık Türkiye’de üniversitesi olmayan ilimiz yok. 

2500 yeni sağlık kurumu inşa ederek, doktor yüzü görmeyen kardeşimiz kalmasın diye gayret ettik. Heeyy gidi… Sen bir zamanlar SSK’nın genel müdürü değil miydin? O hastanelerin koğuşları, tuvaletleri ne haldeydi yaaa. O serumlar ne haldeydi yaa. Ölüler bile rehin alınıyordu yaa. Bu gerçekler ortada. Şimdi helikopter, jet ambulansa kadar dağ taş, kar kış demeden şartları sonuna kadar zorluyoruz.

BİZ SİZİN İÇİN DAĞLARI DELDİK

Daha iyi olacak. 13 yılda 18 bin km yi aşan bölünmüş yol yaptık. Tüneller yaptık. Dağları deldik be, dağları delmek için aşık olmak lazım. Bizim bu millete aşkımız var o yüzden dağları deldik.

Aşkınız varsa, aşkınan çalışan yorulmaz diyor Neşet Ertaş. Biz aşkınan çalışıyoruz, onun için de yorulmadık yorulmuyoruz.

1200 km den fazla hızlı tren hattı inşa ederek, 29 yeni havalimanı yaparak ulaşım sorunu ortadan kaldırmaya çalıştık.

Benim vatandaşım ne George’dan ne Helga’dan eksik değil. Benim Mehmet’im de Hatice’m de onlarla aynı haklara sahip olacak.

Su akar Türk yapar. Bu noktaya geldik.

TEKRAR TEKRAR ANLATACAKSINIZ

Demokrasi ve ekonomide yeni Türkiye’nin inşası için çalıştık. Bu hedefimizi destekliyorsanız mahallenizde, köyünüzde bıkıp usanmadan bunları anlatmanız gerekiyor.Hafıza-yı beşer isyan ile mağrurdur. yani insan oğlu unutur. Unutturmamak için ne yapacağız, büyüklerimizin güzel bir sözü vardır, “et-tekraru ahsen velev kane 180” 180 kere de olsa tekrar tekrar anlatacağız.

Terör örgütünün saldırılarına, paralelin ihanetine rağmen, kifayetsiz siyasetçilere rağmen sizlerle birlikte yeni Türkiye’yi inşa edeceğiz, ihya edeceğiz.”

Haber7

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , ,