Erdoğan, O İllerde Tulum Çıkardı

02 Temmuz 2018

İlk turda en yakın rakibine 10 milyon oydan fazla alarak yüzde 22 fark atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimde 81 ilin 63’ünde birinci çıktı. En yakın rakibi CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 8 ilde birinci olurken HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş ise 10 ilde birinci çıktı.

36 İLİN TÜM İLÇELERİNDE DE TULUM ÇIKARDI
Yenişafak’ın haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim zaferindeki dikkat çeken bir diğer detay ise birinci çıktığı 63 ilin 36’sında tüm ilçelerde de birinci çıkarak zaferini perçinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu illerden en yüksek oyu yüzde 82.10 ile Bayburt’tan aldı.

RAKİPLERİNİN MEMLEKETLERİNDE DE TULUM ÇIKARDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Muharrem İnce’nin memleketi Yalova’da, Meral Akşener’in memleketi Kocaeli’nde ve Doğu Perinçek’in memleketi Gaziantep’te de tüm ilçelerde tulum çıkarttı.

İşte Erdoğan’ın tüm ilçelerinde tulum çıkarttığı iller: Adıyaman, Bilecik, Bolu, Çankırı, Çorum, Elazığ, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Tokat, Trabzon, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. 

VUSLAT HABER