Eşi Kayıp İlanı Vermişti, Öyle Bir Yerde Bulundu Ki

25 Nisan 2016

Sivas’ta 20 bin lira alacaklarına karşı kaçırdıkları  kişiyi, su deposunun bir metrelik vana açma bölümü olarak kullanılan kısmında  alıkoyan baba ve 3 oğlu tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Banu H, polis merkezine giderek eşi Şenol H’den  (31) bir süredir haberalamadığını belirterek, kayıp başvurusunda bulundu.

Banu H’nin eşinin son olarak cep telefonuyla bir kişiyle görüştüğünü  ve para istediğini belirtmesi üzerine Sivas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi  Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Şenol H’nin telefonda son olarak Hasan Ç. (31) ile görüştüğünü tespit  eden polis ekipleri, zanlıyı Hafik ilçesinde yakaladı.

Gözaltına alınan Hasan Ç, kendilerine olan 20 bin lira borcunu  ödemeyen Şenol H’yi babası ve kardeşleriyle ilçeye getirdiklerini, Günyamaç  Köyündeki bir su deposunda elleri bağlı olarak sakladıkları yönünde emniyette  ifade verdi.

DEPODA BULUNDU

Bunun üzerine Hasan Ç’nin gösterdiği bölgeye giden polis ve Jandarma  ekipleri düzenledikleri operasyonla depoda elleri bağlı olarak tutulan Şenol H’yi  kurtardı.

Ekipler olayda kullanılan silah ile 8 mermiyi Günyamaç Köyündeki bir  ahırda ele geçirdi.

Gözaltına alınan Ekrem Ç, oğulları Hasan, Ruhi ve Emrah Ç. emniyetteki  işlemlerin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, Nurettin Ç. ise tutuksuz  yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Şenol H’nin ifadesinde Ekrem Ç.’nin (58) kendisini döverek ilçeye  getirdiğini, onunla hareket eden çocukları Hasan, Ruhi (32) ve Emrah Ç’nin bahse  konu su deposuna kilitlediklerini anlattığı öğrenildi.

Bir yolunu bularak depodan kaçmaya çalıştığını aktaran Şenol H’nin,  Ekrem Ç’nin çocukları ve akrabaları Nurettin Ç. (52) ile kendisini yakalayıp  darbettiğini ve yeniden aynı yere kilitlediklerini söylediği belirtildi.

Şenol H’nin kaçırıldığı gün Ekrem Ç’nin başına silah dayayarak cebinde  bulunan 2 bin 300 lirasının da alındığını iddia ettiği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , ,