Fatih Altaylı’dan Doğan İle İlgili Şok İtiraflar

11 Ekim 2015

Fatih Altaylı'dan Doğan İle İlgili Şok İtiraflar

Eski çalışanı ve yöneticisi Fatih Altaylı, Aydın Doğan’ı Doğan Grubu’ndan ayrıldıktan sonra katıldığı canlı yayında anlatmıştı. Altaylı, Doğan’ın çıkar ilişkisini en iyi bilen gazetecilerden biri…

“Hiç bir yerde böyle bir rant olmaz. Düşük bir imar izniyle kamudan al, imar izni özel sektöre, Aydın Doğan’a geçtikten sonra değişsin. Ortaya çıkan 3 milyar dolarlık rantı Aydın Doğan yesin. Bu Hilton arazisi işi ahlaki mi yaa? 3 milyar dolar para kazan bir kalemde. Başkaları enayi mi? Elinde medyası olmayan iş adamları salak mı niye girmiyorlar bu işe? Girseler bu işi alabilecekler mi? Başbakandan randevu alıp ağlayıp zırlayabilecekler mi?” diyen Altaylı, Aydın Doğan’ın elindeki medya gücünü kullanarak haksız kazanç elde ettiğini savunmuştu.

Altaylı, “Ben medya gücümü kullanarak canımın her istediğini yaparım. Petrol Ofisi’nin hisselerini İş Bankası’ndan üç otuz paraya al. Aldıktan hemen sonra üç misli fiyata yabancıya sat. O günkü yayınlara baksınlar. O gün Doğan Grubu’na ait bir gazetede İş Bankası’nın yönetim kurulu başkanı, üyeleri ve İş Bankası’nda hissesi bulunan partinin yöneticileri aleyhine ne yayınlar yapıldı. Ve o yayınlardan sonra İş Bankası Petrol Ofisi’ndeki hisselerini Aydın Doğan’a sattı onu bir herkes görsün” şeklinde konuşmuştu.

POAŞ ve Hilton arazisi ihalelerini hatırlatan Altaylı, Aydın Doğan için “İş dünyasının Alaaddin Çakıcı’sı” tanımlaması yapmıştı.

Altaylı, Doğan’ın “Başbakan şantaj yapıyor” suçlaması için de “asıl şantajı Aydın Doğan yapıyor” demişti.

Haber7

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , ,