FETÖ’nün okulundan mezun öğrenciler diplomalarını yırttı

21 Temmuz 2016

FETÖ'nün okulundan mezun öğrenciler diplomalarını yırttı

Darbe girişimine karşı onurlu bir duruş da Makedonya’da ‘Türk Okulları’bünyesi altında açılan Yahya Kemal koleji öğrencilerinden geldi. Terör örgütünün okulundan mezun olan öğrenciler diplomalarını yırttı.

Demokrasi tarihinin yazıldığı 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında 240 şehit verildi. Terör örgütüne üyelik ve darbe girişimi kapsamında soruşturmalar devam ederken FETÖ ile bağlantısı bulunan özel ve kamu kuruluşlarındaki tasfiyeler hız kazandı.

Yurtiçi ve yurtdışında demokrasiye vurulan darbeye tepkiler ise çığ gibi büyüyor. Darbe girişimine verilen tepkilere bir yenisi de Makedonya’dan geldi. Makedonya’da FETÖ’nün okulundan mezun öğrenciler eylem yaptı.

“BİZİ YÖNLENDİRMELERİNDEN ENDİŞELİYİZ”

Terör örgütü tarafından ‘Türk Okulları’ adıyla kurulan Yahya Kemal Koleji mezunları, darbe girişimine tepkilerini göstermek amacıyla diplomalarını yırttı. Diplomalarını yırtan öğrenciler yaptıkları basın açıklamasında “FETÖ’cülerin kendilerini yönlendirmelerinden endişeli olduklarını” belirtti.Türk okulundan mezun öğrenci grubunun sözcüsü Muhammed Tahiri, “Yahya Kemal Koleji mezunları olarak, darbe girişimine karşı öfkemizi ifade etmek için buradayız. Onlara güvenerek çocuklarını emanet eden Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlarını uyarıyoruz. Geçmişte yaptığımız hataları bugün gözyaşlarımız ifade edecek” diyerek tepkisini gösterdi.