Fetullah Gülen’den Muhabire ‘Hayır’ Cevabı

07 Ağustos 2015

Fetullah Gülen'den Muhabire 'Hayır' Cevabı

17-25 Aralık Darbe Girişimi Fetullah Gülen’in gerçek yüzünü gözler önüne serdi. Hocayla ilgili sorulara ise her geçen gün bir yenisi eklendi: Türkiye’nin sırları hangi ülkelere sızdırıldı? Din adamı beddua eder mi?

ESKİ EMNİYET GÖREVLİSİ ÇIKTI

Takvim muhabiri Türkiye’nin merak ettiği bu soruların cevabını öğrenmek için ABD’nin Pensilvanya eyaletine gitti ve ilk önce Saylorsburg kentindeki malikanenin nizamiye gibi korunan kapısını çaldı.

Kendini tanıtarak Gülen’le görüşmek istediğini söyledi. Bu sırada hocanın yakın koruması “Bir süre bekleyin” dedi. Gizemli koruma ana binaya gitti. 45 dakika sonra geri geldi. Gülen’in görüşme için müsait olmadığını bildirdi. Muhabirin kartvizitini aldı ve “Biz sizi sonra arayacağız” dedi. Ancak ekibimizin ABD’de olduğu Pazar gününe kadar Pensilvanya’dan herhangi bir telefon gelmedi. Ekibin görüştüğü koruma ise Gülen’in daimi koruması çıktı. Gülen’in en güvendiği koruma olan bu kişinin geçmişte Emniyet’te görev yaptığı, sonradan polis teşkilatından ayrılıp Pensilvanya’ya PDY Lideri’ni korumaya gittiği öğrenildi.

ARTIK ÇARDAĞA UĞRAMIYOR…

Öte yandan Gülen’in gerçek yüzü ortaya çıktıktan sonra ziyaretçi sayısı azaldı.  ABD’de yaşayan Türkler de 17-25 Aralık’tan sonra Gülen’e mesafe koydu. Bu nedenle hoca inzivaya çekildi. Eskiden ana binanın önündeki çardağa sık sık çıkıp dinlenen Gülen, kendini odasına hapsetti!

Yeni Akit

Anahtar Kelimeler:
, , , , , ,