Firari Şükür Helallik İstedi! Ağzının Payını Aldı

29 Mart 2017

Genel kurulda ihraç edilmeyen Hakan Şükür ve Arif Erdem‘in, 6 yıl ve üzerinde aidat ödemedikleri gerekçesiyle, üyelikleri yönetim kararıyla sonlandırıldı. Sonrasında ise yoğun telefon trafiği yaşandı.

Halen firari olarak Amerika’da yaşayan Hakan Şükür, üyeliğinin sonlandırılmasının ardından erken saatlerde Galatasaray kulübüne telefonla ulaştı. Şükür, üyelik iptali kararı sonrası bugüne dek ödemediği aidat borçlarının tamamını kapatmak istediğini iletti.

Şükür, “Beni kulüpten attınız ama ben yine de borcumu ödemek istiyorum.” diyerek şöyle devam etti:

“Borcumu ödemek isteme nedenim, geri dönme çabası değil. Sadece helallik istediğim için bunu yapıyorum. Borçlu kalmak istemiyorum.”

“GALATASARAY KULÜBÜNÜN SENİN PARANA İHTİYACI YOK”

Hakan Şükür’ün bu talebine Galatasaray tokat gibi bir cevap vererek “Galatasaray kulübünün, senin parana ihtiyacı yok. Helallik istiyorsan, git bir yere bağış yap.” dedi.

Sonrasında Hakan Şükür’ün tavrı sertleşti. Şükür ses tonunu yükselterek, “Bana haksızlık yapıyorsunuz. Avukatlarımla mücadeleme devam edeceğim.” dedi. Şükür, “Beni oldu bitti ile kulüpten uzaklaştırıyorsunuz. Kulüp tüzüğünü avukatlarım inceliyor. Gereken neyse yapacağım.” ifadesini kullandı.

Hakan Şükür’ün bu yaklaşımı da kulüpten sert karşılık buldu. Kulüp yöneticileri, “İhraç talebi ile disiplin kuruluna sevkedildiğinde tek sayfa savunma bile yazmadın. O zaman savunmanı yapsaydın.” karşılığını verdiler.
 

Haber10