Gökçek’ten şok iddia: Gülen’in cinleri var!

25 Temmuz 2016

Gökçek'ten şok iddia: Gülen'in cinleri var!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. 

Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Melih Gökçek, Gülen’in iade edilmesine ilişkin sözlerinin hemen ardından Gülen’in Ankara yapılanmasına ilişkin, özel bir arazi tahsis etmediğini belirterek, Bülent Arınç’a şahsi olarak kırgın olduğunu belirtti. Ahmet Davutoğlu’nun kendisini çağırarak bulunduğu ricanın ardından parti ve dava için dava açmaktan vazgeçtiğini fakat kendi içerisinde konuyu kapatmadığını söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara meydanlarındaki demokrasi mitinglerine davet eden Gökçek, Kılıçdaroğlu’nun katılması durumunda kendisinin bizzat Kılıçdaroğlu’nu anons edeceğini belirtti. 

Gökçek Hakan Çelik’in, Fethullah Gülen’in kitleler üzerindeki etkisini nasıl sağladığını ilişkin sorusu üzerine, bu etki ve yetkiyi ‘üç harfliler’ ile yapıldığını belirtti. 

Gökçek ‘haşhaşi tanımının da buradan geldiğini belirterek, “Size çok komik gelecek ama bunu enterasan bir metotla yapıyor. Üç harflilerle yapıyor. Herkes bundan sonra biraz da onu tartışsın. İnsanları cinlerle esir alıyor. Bakın etrafımızda birçok insanın belli konularda esir alındığı aşikardır. Böyle bir kabiliyeti var. Haşhaşiler denmesinin nedeni bu. İnsanlar büyüleniyor ve esir alınıyor. Bana da getirdiler verdiler bir dönemde. Onun (Fethullah Gülen) böyle ufak altın şeyi var. Altın değil de değerli bir metali var ondan dağıtırlar. Derler ki ‘bu üzerinde olduğu takdirde sen her şeyden korunursun.’ Bir de cevşeni var. içinde de belli bir takım formüller vardır. Bunlarla insanları etkileyip esir alıyor” dedi.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , , , ,