Halep’te muhaliflerin operasyonu devam ediyor

03 Ağustos 2016

Fetih Ordusu’nun (Ceyş el-Fetih) rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerin ablukasını kırmak için başlattığı ve ”Halep kuşatmasını kırma” adı verilen operasyonda Şırfe köyü ve el Mahrukta tepesinin kontrolünü Esed güçlerinden aldı.

Muhaliflerin kentin güneyindeki topçu okulu yakınlarında rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı buzdolabı fabrikasının denetimini de sağladığını belirten kaynaklar, güneydeki çatışmalarda muhaliflerin 25 rejim askerini öldürdüğünü, bir tankla, üzerinde makineli tüfek bulunan bir aracı da imha ettiğini kaydetti. 

Fetih Ordusu dün, Halep’in güneyinde gerçekleştirdiği operasyonda 1 köy, 4 tepe, 3 tank ve 1 füze birliğinin kontrolünü sağlamış, kentin güneyindeki çatışmalarda ise 56 rejim askerini öldürmüş, 2 tank ile 1 iş makinesi ve üzerinde makineli tüfek bulunan 16 aracı da imha etmişti. 

Rejim güçlerinin geçen ay kentin kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlamış, bunun üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti.

Anahtar Kelimeler:
, , , , , ,