Hürriyet ‘Canlı’ Çarpıttı

30 Eylül 2015

Hürriyet 'Canlı' Çarpıttı

A Haber-ATV ortak yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündem başlıklarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Programın ilk bölümünde Dağlıca saldırısına ilişkin olarak değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kendisine yöneltilen ‘400 vekil’ sorusunu yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan alçak tweete tepki

Açıklamaların ardından Doğan Grubu’na ait Hürriyet Gazetesi internet sitesinde ve sosyal medya hesapları üzerinden manipülasyon çalışmalarına girişerek, söz konusu diyaloğu ‘400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı’ gibi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu yalan habere yine canlı yayında açıklık getirdi ve “Medya manipülasyonu ve ahlaksızlık. Üzüntünün içinde olması gerekirken, rant içindeler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “400 vekil” ifadesiyle ilgili, “Medya manipülasyonunun ve ahlaksızlığın tam bir daniskası. Yani bakın burada bir üzüntünün içerisinde olması gerekirken, buradan acaba kendilerine nasıl bir rant elde edebilirler bunun gayreti içerisindeler.

Zaten özellikle bu Paralel Yapı, işin başından itibaren hep bunun peşinden koştu ama bunların geçmişini bilirim, cemaziyelevvelini bilirim. Bunlar o zaman çok farklıydılar ama şimdi çok farklı bir zemine oturdular. Bunlara tabi sormak lazım; yani ‘Siz ne için Türkiye’de değilsiniz de şimdi kaçıp Türkiye dışında kendinize yer arıyorsunuz?’ Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kalkıp da Batı devletlerine, Batı ülkelerine şikayet edecek kadar bunlar alçalmış vaziyettedir.

Bunların konumu böyle bir durumda ve şu anda yaptıkları yine budur ve bunlar için şehit cenazeleri sadece bir provokasyon için araçtır.

Sadece onlar değil onların destek verdiği siyasi gruplar da öyle. İşte oralara gelirler, ‘Cenazelerde onu biz nasıl bir siyasi ranta dönüştürürüz’ hep bunun gayreti içerisine girerler. Bunları hep gördük, görüyoruz ve bir cenazenin bir adabı vardır. Bunlar da o adap falan yok. Tam aksine ‘ben bunu acaba oya nasıl tahvil ederim’, bunun gayreti içerisindeler.

Tabii ben şu anda bir Cumhurbaşkanı olarak bunları hüzünle izliyorum. ıstırapla izliyorum. Yani bizim ‘400 milletvekili’ dediğimiz olay, bir yeni Türkiye’nin, bir yeni anayasanın süratle oluşturulmasına yöneliktir.

Onlar da bu tür olumsuzlukları minimize edecek imkanları verebilecek bir adımdır ama tabi bunlar bunun farkında değil.’Acaba burayı nasıl manipüle ederiz’ dertleri, gayretleri budur” dedi

Erdoğan ayrıca 400 vekil ifadesini seçimlerden önce Kırşehir’de toplu açılış törenlerinde kullandığını belirterek o zaman Dağlıca saldırısı olmadığını belirterek konunun manipüle edildiğini söyledi.

 

Hürriyet gelen yoğun tepkiler üzerine alçak tweeti silmek zorunda kaldı.

Sabah

Anahtar Kelimeler:
, , ,