İlçe Adayları Açıklanacak

26 Aralık 2018

HABER: ÖKKEŞ CERİT 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti İstanbul adayının 29 Aralık Cumartesi günü açıklanacağını söylemesi gözleri hafta sonuna çevirdi.
İstanbul ile birlikte büyükşehirlerin ilçe adaylarının da 29 Aralık’ta açıklanacağı siyasi kulislerde konuşuluyor. 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı kapsamında işbirliği yapılacak illerin büyük oranda netleştiğini de söyledi.
MHP lideri Devlet Bahçeli de basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle sohbet toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. 

BAHÇELİ: 30 BÜYÜKŞEHİRDE PRENSİP ANLAYIŞI SAĞLANMIŞTIR
AK Parti ile yerel seçimde yapılacak ittifaka ilişkin önemli mesajlar veren Devlet Bahçeli şöyle konuştu: “Cumhur İttifakı’nın 24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne evrilmesinden sonra karşısına 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri gelmiştir. Bu seçimi iyi okumak lazımdır. Bu seçimin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne etkisini ölçmek lazımdır. Karşılıklı bir anlayışla, Cumhur İttifakı’nın bakış açısıyla Mahalli İdareler seçimlerine yaklaşmakta fayda vardır. 51 ilin ilçelerinde kendi adaylarıyla yarışa devam edecektir. 30 büyükşehirde ise şu an için bir prensip anlayışı sağlanmıştır. İlçelerinde çalışmalar devam etmektedir. Birkaç gün içerisinde tamamlanmış olacak”

 

MALATYA VAR MI?
Bahçeli’nin dile getirdiği ve ittifak yapılacak olan 30 büyükşehrin arasında Malatya’nın olup olmadığı merak ediliyor.
Malatya kamuoyunda ve siyasi kulislerde konuşulanlara bakıldığında; MHP’nin bütün ilçelerde kendi adaylarını çıkaracağı, büyükşehirde ise AK Parti’nin adayını destekleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

 

KOCA: ADAY LİSTESİ İMZADA
AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamada ilçe aday listesinin hazır olduğunu ve Erdoğan’ın imzasına sunulduğunu belirtmişti. Ayrıca Koca, yeni yıla kalmadan adayların açıklanmasını beklediklerini de kaydetmişti.

MHP ile ittifak konusuna da değinen Koca, “27 Büyükşehirde MHP, AK Parti adaylarını destekleyeceklerini deklare ettiler. Söz konusu destek olan bu illerimizde ilçeler bazında da ittifak görüşmeleri yapılacaktır. Belki ittifak sağlanan ilçelerimiz olacaktır ama şu anda Malatya’da da böyle bir konu söz konusu değil” ifadelerine yer vermişti.

VUSLAT GAZETESİ

Son Güncelleme: 27.12.2018 10:32