İngiliz Vekil Sur’da Ajanlığa Soyundu

27 Şubat 2016

İngiliz Vekil Sur'da Ajanlığa Soyundu

McGarry’nin vekil olduğu anlaşılınca işlem yapılmadı. Natalie McGarry’nin gözaltına alındığı haberleri üzerine Diyarbakır Valiliği açıklama yaptı.

VEKİLİN SUR’DA NE İŞİ VAR?

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır’da bir İngiliz parlamenterin gözaltına alındığı iddiasını yalanlandı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Sur ilçesi Balıkçılarbaşı Meydanı çevresinde yabancı uyruklu bir şahsın fotoğraflama yaptığının güvenlik görevlilerince tespit edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bunun üzerine, şahsın kimlik kontrolün yapılmış. İbraz edilen pasaportta İskoçya vatandaşı Natalie Mcgarry olduğu anlaşılmıştır. Yapılan işlem kimlik kontrolünden ibaret olup herhangi bir gözaltı işlemi yapılmamıştır.”

4 YABANCI GÖZALTINDA

Van’da ise Cumhuriyet Başsavcılığınca, Irak ve Suriye’deki çatışmalarda ölen YPG’li iki terörist için kentte yapılan taziyelerle ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Suriye’de öldürülen Dilan Çoban ile Irak’ta öldürülen Tekin Kurt adlı teröristlerin cenaze törenine katıldıkları belirlenen biri İngiltere, 3’ü Finlandiya uyruklu 4 kişi gözaltına alındı.

Star Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
, , , , , ,