İstanbul Valiliği’nden Ahmet Hakan Açıklaması

12 Ekim 2015

İstanbul Valiliği’nden Ahmet Hakan Açıklaması

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “Sayın Coşkun’a, talebi üzerine “çağrı üzerine koruma” tahsisi yapılmış olup müessif olayın meydana geldiği gün Sayın Coşkun’un koruma çağrısında bulunmadığı anlaşılmıştır” denildi.

İstanbul Valiliği‘nden gazeteci ve TV Program yapımcısı Ahmet Hakan Coşkun‘a evinin önünde yapılan saldırı üzerine açıklama geldi.

“4 ŞÜPHELİ HAKKINDA TAHKİKAT BAŞLATILDI”

Açıklamada, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından olaya karışan 4 şüpheli şahsın yakalanarak gözaltına alındığı ve olayla ilgili tahkikat başlatıldığı ifade edildi.

“KORUMA TAHSİS EDİLMEDİĞİ BİLGİSİ YALAN”

Devamında Ahmet Hakan’ın yakınları tarafından hastane önünde yapılan ” Bunların olacağını biliyorduk. tehdit alıyorduk, koruma talebinde bulunduk. Fakat ne oldu koruma talebimiz diye sorduğumuzda erteleniyorduk. Yetkili merciler tarafından koruma tahsisi yapılmadı” ifadelerine yalanlama geldi.

Bu beyanın yer aldığı değişik basın ve yayın organları ile sosyal medya mecralarında dolaşan haberler ve bilgilerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

“OLAYIN MEYDANA GELDİĞİ GÜN ÇAĞRI YAPMADI”

Coşkun’a, talebi üzerine “çağrı üzerine koruma” tahsisi yapıldığı fakat olayın meydana geldiği gün koruma çağrısında bulunulmadığı vurgulandı.

Yeni Akit