Jandarmadan PKK’ya Ağır Darbe

18 Ağustos 2015

Jandarmadan PKK'ya Ağır Darbe

İHBARLA BASKIN YAPILDI

Suruç’ta 1 Ağustos 2015 günü bir ihbar üzerine harekete geçen Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı, aynı gün saat 19.15 sıralarında Fıstıklı Mahallesinde ikamet eden Mustafa Gümüş (65) ve Fadıl Gümüş (37) adlı şahısların evine baskın düzenledi. 

ZIRHLI ARAÇLAR KULLANILDI

Jandarma Komando Timi, Jandarma İç Güvenlik (JİG) Timi, KOM unsuru, İstihbarat Unsuru, Narkotik Köpek Timi, Bomba arama Köpek Timi ile Kirpi, Kobra ve Shorland zırhlı araçlarından oluşan ekip ile şahısların evlerinde eş zamanlı olarak arama yapıldı. 

ÇOK SAYIDA SİLAH VE ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Evde yapılan aramalarda 3 adet AK-47 Kalaşnikov Piyade Tüfeği, 8 adet Kalaşnikov Piyade Tüfeği şarjörü, 280 adet Kalaşnikov Piyade Tüfeğine ait mühimmat, 2 adet hücum yeleği 4 kilo 100 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Şüpheliler Mustafa Gümüş ile Fadıl Gümüş arama esnasında evlerinde bulunamadı. Jandarma Timleri bölgede yakalanmaları çalışmalarına devam ederken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

ESRAR CANLI BOMBALARDA KULLANILIYOR

Esrar ile insanların beynini uyuşturarak, düşünme yeteneklerini kısıtlayan ve canlı bomba olarak kullanan terör örgütüne bu operasyonlarda ele geçirilen esrarla ağır darbe indirilmiş oldu.

Star Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,