Karakutu Konuştu Paralel Panikledi

09 Ekim 2015

Karakutu Konuştu Paralel Panikledi

Paralel Yapı’nın sözcüsü Zaman, FETÖ’nün içyüzünü kaydedip savcıya teslim eden Hüseyin Uğur Sarıçiçek’e yönelik karalama kampanyası başlattı.

Zaman’ın, “azılı suç makinesi” diyerek itibarsızlaştırmaya çalıştığı Sarıçiçek’in, paralel hırsızlığı belgeleyip ihbar ettiği için suç örgütü adı altında cezaevine atıldığı ortaya çıktı. Sarıçiçek, 2007 yılında paralel çetenin Ege bölgesi yargı-polis imamı Tarık Edirneli’nin himmet paralarını zimmetine geçirdiğini fark edip şikayet etmesi üzerine Hırsız İmam Edirneli Tarafından tutuklattırıldığı öğrenildi.

Paralel tarafından ceza evine gönderilen Sarıçiçek, daha sonra paralel savcı Fatih Genç tarafından, “Tarık Hoca ile bir daha uğraşmazsan seni bırakırım” denilerek uyarıldı. Paralel skandal bununla da bitmedi Sarıçiçek cezaevinden çıktıktan sonra Tarık Edirneli’nin yaptığı hırsızlığı unutması istendi. Bu talep dünya imamı Necdet İçel ile Yusuf Pekmezci Tarafından yapıldı.

Çete tehdit etti

Paralel Yapı hakkında itiraflarda bulunan Sarıçiçek, açıklamalarının Star’da yayınlanmasından sonra tehdit edildiğini anlatarak şöyle konuştu: “Beni arayıp resmen tehdit ettiler. Savcılıktaki ifadeni geri al, avukat görevlendirelim yardımcı olsun. Emniyet baskı yaptı dersin, seni televizyonlarımıza çıkarırız, bana oyun oynandı deyip başından geçenleri anlatırsın. Bir haftan var.”

39 yıldır içlerindeydi

Sarıçiçek’in verdiği ses ve görüntü kayıtlarını izleyen savcılık FETÖ’nün Ege ve  Dünya yapılanması hakkında çok önemli bilgilere ulaştı. Paralel Yapının dünya imamlarından Necdet İçel, Ege İmamı Bekir Baz, Yargı İmamı Mustafa Sayın Erdoğan’ın FETÖ’nün siyasi partiler, polis kolejleri, GATA ve harp okullarındaki yapılanmasıyla ilgili gizli görüşmelerini inceleyen savcılık jet hızıyla soruşturma açtı.

 

Star Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
, , ,