Kenan’dan ağlatan Dağlıca mesajı

30 Eylül 2015

Kenan'dan ağlatan Dağlıca mesajı

Sofuoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Dağlıca başta olmak üzere tüm Şehitlerimize ALLAH rahmet eylesin. Ailelerine ALLAH sabır versin. Başımız sağolsun” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz aylarda bebeği Hamza’yı toprağa veren Sofuoğlu, ayrıca Bekir Yunus Uçar’a ait bir yazı paylaştı. Paylaşım şöyle:

“Şehidim, Sen o zırhlı olup da zırhı seni koruyamayan aracın tekerlekleri mayına bastığı anda biz evde çay içiyorduk. Bir ses duyuldu sanki evet ama rüzgardan kapı çarptı sandık. O an sen şehit olmuşsun ya hiç anlamadık.

Şehidim, Sen o akşam 16 Şehit silah arkadaşınla mayına doğru hızla giderken biz Manisa’da yerli üzüm mü daha tatlı diğerleri mi onu yeyip tartışıyorduk. Az bir acı hissettik o an ama üzümün çekirdeği sandık.

Şehidim, Sen şehit olurken biz Adana’da rakıya az daha buz istiyorduk. Bilirsin bu meret başka türlü içilmez. Bir an sızladı evet dişimiz ama kusura bakma buzlu rakı dokundu sandık.

Şehidim, Sen Dağlıca’da geceden karanlık o zırhlıda dua mırıldanan dudaklarınla ilerlerken biz İstanbul’da gece kulübü’nün kapısında bodyguardlarla boğuşuyorduk. Bizim de zor bir anımızdı. O telaştan patlayan mayının sesini duyamadık.

Şehit Komutanım, Sen 16 evladınla zehir zıkkım kokan o araçlardayken biz de Kordon’da trafikte sıkışmış kalmış çile çekiyorduk. Korna sesleri, barlardan savrulan çığlıklar derken inan patlamayı fark edemedik bile, kusura bakma artık.

Şehidim, Şehitlerim… Bizim huzurumuzu, rahatımızı bir türlü sağlayamadınız gitti. Aşk olsun size… (Bu güzel yazısı için Bekir Yunus Uçar ağabeyime teşekkür ederim.)

Kenan Sofuoğlu’nun Dağlıca’da şehit düşen askerlerin anısına paylaştığı bu mesaj sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.Yeni Şafak

Anahtar Kelimeler:
, , , , ,