Kılıçdaroğlu’na Sert Tepki

10 Haziran 2016

Kılıçdaroğlu'na Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlarla İftar Programı’nda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Terör saldırılarında şehit düşen polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

“KANI BOZUK” AÇIKLAMASI

Ben “kanı bozuk” derken, biyolojik bir kanı bozukluktan, ırkçılıktan asla söz etmiyorum. Bizim kültürümüzde ifade karakterle ilgili bir göndermedir. Bu ülkeye silah çeken teröristin biyolojik olarak hangi milletten olduğunun ne önemi var, bizim gözümüzde onun kanı bozuktur.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

Bir siyasi partinin başındaki, ki bu siyasi parti ana muhalefet partisidir. “biz yeri geliyor hastanelerdeki PKK’lıları ziyaret ettik,yeri geliyor DHKP-C’lileri ziyaret ettik” diyor. Şu ifadeye bak ya, ne kadar da rahatlıkla bunu söylüyor. Böyle bir şey olabilir mi? Bu ülkede ana muhalefetin başı olacaksın, bölücü terör örgütü mensuplarını ziyaret edeceksin. Neymiş, yaralıymış. Ben milletin idaresine bunları havale ediyorum. Bunlara gereken dersi milletim verecek.

KANI BOZUK DEĞİL DE NEDİR?

Benim “Mehmed”imi şehit edenleri, benim polisimi şehit edenleri kalkıp da onlarla hastanede ziyaret ederek hasbıhal etmek kusura bakmasınlar bu milletin değerleriyle bir defa uyuşmaz.

Siz böyle yaparsanız işte Almanya’da kendi ülkesini soykırımla itham eden adam kanı bozuk değil de nedir? Türkiye üzerinde ameliyat yapabileceklerini sananlar gerekli cevabı aldılar; almaya devam edecekler.

MUHAMMED ALİ’NİN HAYATINI KAYBETMESİ

Bu gece Muhammed Ali’yi uğurlamak için ABD’ye gidiyoruz. Sabah 4’lerde Muhammed Ali’nin maçlarını izlerdik. Onun vurduğu her yumruk zalimlere gidiyordu. Muhammed Ali, mazlumların yumruğuydu. Gençlik yıllarımda siyasette gençli teşkilatında görev yaptığım zaman Türkiye’ye gelmişti. Cuma namazı kılmıştık İstanbul’da.”

Anahtar Kelimeler:
, , , ,