Kızı Son Anını Anlattı

09 Haziran 2016

Kızı Son Anını Anlattı

Amerikan magazin dergisi People’a konuşan Hana Ali, kendisiyle birlikte diğer kardeşlerinin de, babalarının son anında hastanedeki yatağının başucunda toplandıklarını aktardı.

“ÇOCUKLARIN ARKADAŞ İŞTE”

“Laila, Rasheda, Maryum, Jamillah, Khaliah, Miya, Muhammed Ali Jr., Asaad Amin ve ben, odada onun başındaydık” diyen Hana Ali, babalarının kendilerini hep dost olarak görmek istediğini söyledi. Ali, “Gözlerine baktık. ‘Bütün çocukların arkadaş işte. Bu duyguyu sen bize verdin’ dedik” ifadeleriyle, o duygu dolu dakikaları dile getirdi.

Hana Ali’nin anlattığına göre, efsanenin son anlarında, bütün çocukları onun elinden ve yüzünden öptüler. Hepsi de ona dokunuyor, elini tutuyor, başını okşuyordu. Hana Ali, dünyaya veda anını ise şöyle aktardı:

AYETLER VE DUALARLA ALLAH’A DÖNDÜ

“Hepimiz güçlü olmaya çalışıyorduk. Dilimizden ayetler ve dualar dökülürken, onun gözlerinden gözlerimizi hiç ayırmadan ‘Artık gidebilirsin. Biz iyi olacağız. Sevgi dolu olacağız. Her şey için çok teşekkürler. Şimdi Allah’a dönebilirsin’ diyorduk.” Muhammed Ali’nin ardında 80 milyon dolar miras bıraktığı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:
, , ,