Körlüğün de bu kadarı!

05 Ağustos 2016

Kimilerine göre bağıra bağıra, kimilerine göre ise büyük bir gizlilik içinde kalkışılan darbe girişiminin farkına, ne MİT ne Emniyet ne de Genelkurmay varabildi. En kritik koltukların hemen dibinde FETÖ’cü hainler vardı. Yıllarca hiç renk vermeden casusluğun en babasını yapmışlardı. Devletin en mahrem bilgilerini çaldılar, en mahrem konuşmalarını dinlediler, Pensilvanya’ya servis ettiler. Tarihçi yazar Erhan Afyoncu’nun deyimiyle, bu topraklar böyle bir hainlik görmedi, tarih böylesini yazmadı.

Devlette yapısal bir sorun var tamam, istihbarat zafiyeti var tamam… Ancak Akşam Gazetesi’nden Emin Pazarcı’nın bugün okurlarıyla “Genelkurmay’daki Körlük” başlıklı köşe yazısında okurlarıyla paylaştığı bilgi “bu kadar mı olur” dedirtti. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’la dün kahvaltıda bir araya geldiğini belirten Pazarcı, Bakan Işık’ın FETÖ yapılanmasına dair şu çarpıcı bilgiyi aktardığını yazdı:

“Şimdi sıkı durun. Bakan Işık’ın verdiği bilgiye göre, 2000-2007 yılları arasında askeri liseden mezun olanların 1.598’inin ortak bir özelliği var. Tamamı, ortaokul birinci sınıfı, Türkiye’de değil, yurt dışında okumuş.

Belli ki, TSK’ya yönelik FETÖ operasyonu, 1990’lı yıllara dayanıyor. Bu çocuklar yurt dışına götürülmüş. Orada belli bir tezgahtan geçirilmiş. Daha sonra da askeri liselere yerleştirilmiş.

İlginçtir, hiç biri SBS ve TEOG gibi sınavlara girmemiş. Hepsi, doğrudan askeri liseye yönlenmiş.

Bakan Işık “tuhaf” diyor. Sadece tuhaf değil, aynı zamanda vahim. Bu büyük organizasyon ve sızma operasyonu, şimdiye kadar görülememiş, tespit edilememiş.

Bitmedi, dahası var…

2000 ile 2014 arası, bir “altın nesil” ortaya çıkmış. Bu okullardaki öğrencilerin hepsi muhteşemmiş! Niye dersiniz? Çünkü, sorular çalınıyor ve bunlara veriliyormuş.

2016’da alınan tedbirlerle sorular çalınamayınca “altın nesil” gitmiş, yerine “tenekeler” gelmiş. Bu defa da başarısızlık tavan yapmış.

Şimdi sorabilirsiniz, “Bunları kimse denetlememiş mi?” diye. Evet denetlememiş. Çünkü, sistem bunu engellemiş. Bakan Işık, “Sivil denetime tabi hiçbir kurumda böyle rezalet yok” diyor.

Doğru söylüyor.”

Anahtar Kelimeler:
, ,