Meclis Karıştı! Vekiller Birbirine Girdi

20 Şubat 2016

Meclis Karıştı! Vekiller Birbirine Girdi

TBMM Genel Kurulunda, CHP’nin, Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili grup önerisinin görüşmeleri sırasında AK Partili ve CHP’li milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı.

EREN ERDEM’İN TWEETLERİ KARIŞTIRDI

Ankara Garında meydana gelen terör saldırısının ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları ile önceki gün meydana gelen patlama sonrasında CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in sosyal medyada yaptığı paylaşımları hatırlatan Tayyar, olayların aydınlatılmasını beklemeden sorumlular ve suçlular işaret edilmesini eleştirdi.

“BRE HADSİZ, BRE DENSİZ..”

Tayyar, “Eren Erdem milletvekiliniz dün bir tweet atıyor ve eylemi IŞİD’in yaptığını iddia ediyor. Bre hadsiz, bre densiz, ne zaman elinde bilgi var ki bu eylemi IŞİD’in yaptığını söylüyorsunuz?” dedi. Bunun üzerine Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi Tayyar’ı temiz bir dil kullanması konusunda uyardı.

SATAŞMALAR DEVAM ETTİ

Bu sırada Hamzaçebi’nin sataşma nedeniyle CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’e söz vermesi üzerine AK Parti’li milletvekilleri tepki gösterdi.

Milletvekillerini sükunete davet eden ve “Sayın milletvekilleri kürsüdeki hatibin daha ne konuşacağını bilmeden kendisine tepki gösteriyorsunuz” diyen Hamzaçebi, böyle bir tutumu kabul edemeyeceğini, her hatibin kürsüye çıkarak görüşlerini açıklayacağını, eleştirisi olanların bunu yine söz alarak kürsüden dile getirmesi gerektiğini söyledi.

Bu sırada AK Parti ve CHP’li milletvekilleri arasında karşılıklı sözlü sataşmalar yaşandı.

EREN ERDEM ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Konuşmasına başlayan Erdem, “Şu anda burada ağzına İran kelimesini alan arkadaşlar, beni itham ettiği cümlelerin tümünü, sadece bir kişinin çıkıp o cümleyi benim nerede, hangi tarihte söylediğimi ispat etmesini istiyorum” demesi üzerine AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı cep telefonunu göstererek kürsüye doğru yürüdü.

CHP Grup Başkanvekili Özel ve bazı AK Parti milletvekilleri, Çamlı’yı tutarak kürsüye yürümesini engelledi. CHP’li milletvekilleri ise Erdem’i kürsüden uzaklaştırarak CHP sıralarına getirdiler.

Bu sırada AK Parti ve CHP’li milletvekillerinin birbirlerinin üzerlerine yürümeleri ve gerginliğin artması üzerine Meclis Başkanvekili Hamzaçebi birleşime 15 dakika ara verdi.

Yeni Akit

Anahtar Kelimeler:
, , , ,