Mehmet Bozdağ: “Devletin, millete ait olduğu tescillenmiştir”

19 Temmuz 2016

Mehmet Bozdağ: "Devletin, millete ait olduğu tescillenmiştir"

TRT’nin en ünlü yapımı Diriliş Ertuğrul’un Tarihçi ve aynı zamanda Sosyolog olan yapımcısı Mehmet Bozdağ Haber10’a 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

DEVLETİN, MİLLETE AİT OLDUĞU TESCİLLENMİŞTİR
Biz iki yıldır Diliş ile, devletin içine sızmış hainlerin bir millete neler çektirdiğini, 13. Yüzyıl’dan yola çıkarak anlatmaya çalıştık. Bu hainlerin şer odaklarının devletten temizlendikleri vakit “dirilişin” başladığını, tarihimizden öğrendik ve ekrana yansıttık.

15 Temmuzla birlikte “devletin, millete ait olduğu tescillenmiştir.”
Tarih, şüphesiz ki darbeye karşı mücadele eden bu kahraman milletin destanını da yazacaktır.

Milletimizin darbeye karşı gösterdiği tepki “Dünya Tarihi”nde eşine az rastlanacak bir hadisedir. Organize olmuş silahlı yapılara karşı, silahsız olarak, sadece yürekleriyle meydan okudular. Bu topraklarda tarihi bundan sonra da bu halk yazacaktır.

Millet olarak darbe karşısında yediden yetmişe ittifak ederek irademize, özgürlüğümüze darbe vurulmasına izin vermedik. Geleceğimizi şiddet ile değil demokrasi ile şekillendireceğimizi dünya aleme gösterdik.

Bu ittifakın siyaset sahnesinde, düşünce dünyasında, sanat dünyasında ve medya dünyasında da yansımaları olacaktır. Birkez daha gördük ki, halkımız ittifak halinde olduğu sürece bu vatanın geleceğini, istikbalini kimse çalamaz.

KORKUSUZCA DİRENEN HERKESİN BU ZAFERDE PAYI VARDIR

Bu yaşanan süreçte bu toprakların diğer mazlum halklar için de ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gördük. Sokaklarda sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yoktu. Suriyeliler, Iraklılar, Pakistanlılar, Mısırlılar, Filistinliler ve daha bir çokları meydanlara çıktı.

Dünya’nın dörtbir yanından destek fotoğrafları, videoları geldi. Bir çok ülkede vatandaşlarımız ve onlara destek veren diğer halklar meydanlardaydı.

Kendisine kucak açan bu vatan için tanklara ve kurşunlara karşı duran, meydanlara inen ve bu onursuz girişime korkusuzca direnen herkesin bu zaferde payı, bu topraklarda yeri vardır.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN DURUŞU TARİHE YÖN VERECEK

Hamdolsun, Türkiye çok büyük bir lidere sahip. Bir cümlesi ile neler olabildiğini gördük. Bir yürekli adamın, bir cümlesinin, insanları nasıl bir sağduyu ile meydanlara çıkarabildiğini gördük. O söze itimaat eden insanlar, koca koca tankları, tepelerinde korku salan o helikopterleri ve savaş uçaklarını sağduyu ile püskürttüler.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan “kaçacak, bu toprakları terk edecek” diyenlerin ütopik hayallerini kursaklarında bırakarak, itidalli ve yılmaz duruşu ile büyük bir lider olduğunu bir defa daha göstermiştir.

Biz bundan sonra da kendi üzerimize düşeni en doğru şekilde yapmaya devam edeceğiz. Bu milletin daha fazla bir birine kenetlenmesi için, tarihini ve atalarının yaşadıklarını daha fazla anlatmaya gayret edeceğiz. Tarihimizden aldığımız ilhamla, yazacağız, anlatacağız, izleteceğiz.

Şimdi bizlere düşen öncelik, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık makamlarından, “huzurla evlerinize dönebilirsiniz” çağrısı gelene kadar meydanları boş bırakmamaktır. 

Hep dediğimiz gibi; “sefer bizden zafer Allah’tandır.

Anahtar Kelimeler:
,