Melih Gökçek: Bilmeden Yaptım, Aldatıldım!

18 Şubat 2016

Melih Gökçek: Bilmeden Yaptım, Aldatıldım!

Hürriyet gazetesine röportaj veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bülent Arınç’la yaşadıkları gerginlik sonrası ‘parsel parsel’ polemiği için konuştu.

Cemaate verilen parseller… Bu nedenle pişman mısınız?

Melih Gökçek: Tabii pişmanım. Pişmanım ama ben yaptığım işin hayır işi olduğuna inanıyorum. Karşındakinin yanlışlığını bilmeden ona yardım etmek aldatılmış olmaktır. Ama bu durum aslında onların kendilerini aldatmasıdır. Allah katında aldatamaz ki! Ben Allah rızası için yardım ediyorum. Onlar da Allah rızası için diyorlardı ama şahısları için suiistimal etmişler. Hesabını Allah’a verecekler.

Şahıslarına da mı almışlar?

Melih Gökçek: Evet… Şahıslarına alanlar da var maalesef. Bu benim tespitim. Daha sonra o gözle baktığım zaman şahısları için de alanlar olduğunu biliyorum. İspat et dersen çok zor ama olduğunu biliyorum.

Nasıl oluyor bu iş?

Melih Gökçek: Biz adama hayır işi için veriyoruz ama o hayır işini başka iş için suiistimal ediyor. Bülent Arınç’la ilgili kanaatlerimi söyledim. Bülent Arınç yaptığı açıklamalarla bir süre önce yeniden gündem oldu.

”ARTIK KONUŞMAYACAĞIM”

Cumhurbaşkanı ile polemik yaşadı. Ne diyorsunuz bu konuda?

Melih Gökçek: Ben Bülent Arınç ile ilgili kanaatlerimi hiç kimse konuşmazken söyledim. Artık konuşmam. Başbakan’a verilmiş bir sözüm var. “Arınç’la ilgili konuşmayacağım” dedim. O sözümü tutuyorum.

Yeni Akit

Anahtar Kelimeler:
, , , ,